Paolo Fox: Tre shenjat që duhet të jenë të vëmendshme këtë javë

Paolo Fox: Tre shenjat që duhet të jenë të vëmendshme këtë javë

336
0

Dashi: Venusi është akoma i favorshëm dhe nëse në orët e kaluara ka patur momente të bezdisshme, dashuria tani mund të marrë një kthesë tjetër. Saturni është e kundërta dhe për këtë arsye puna do të jetë e vështirë, por suksest së shpejti do të vijnë. Kushdo që ka filluar kohët e fundit një biznes ka disa dyshime, por do të shpërblehet. Gjëja më e rëndësishme dhe më e bukur është që ju po ktheheni për të luftuar dhe së shpejti do të bëheni përsëri një fitues.

Demi: Humori nuk shkon shumëmirë këtë të martë dhe kjo mund të shkaktojë një siklet fizik. Ju do të duhet të bëni një reflektim në çështjet që kanë të bëjnë me shtëpinë dhe një shpenzim shtesë. Mundohuni të shtyni çdo situatë të mprehtë për të paktën 24 orë. Më i riu do të gjejë dashuri brenda disa muajsh dhe me të vërtetë Venusi do të jetë i favorshëm brenda ditës.

Binjakët: Vala e favorshme vazhdon, e cila së shpejti do të jetë edhe më tërheqëse, duke transportuar drejt Jupiterit që në dhjetor nuk do të jetë më në kundërshtim. Qielli është dashamirës për çifte që duan të kenë një fëmijë, por edhe për zemrat e vetmuara, veçanërisht nëse nuk mbyllen në shtëpi. Mund të fitosh një padi ose të heqësh një peshë nga vetja, nëse nuk është bërë tashmë gjatë javëve të fundit.

Gaforrja: Është nje moment rikuperimi për të gjithë ata që synojnë të gjejnë një ekuilibër të mirë. Shumë janë duke u kthyer nga periudhat e lodhjes dhe polemikave dhe shpesh është e faji i tyre. Ka nga ata që kërcënojnë të lënë një situatë pune, ose dëshirojnë një përmirësim. Nëntori i vendos çiftet e sapoformuara para përgjegjësive të mëdha.

Luani: Situata astrologjike është më e mirë për sa i përket jetës dashurore. Është koha për ndryshime. Nëse keni jë krizë, Gjithashtu mund të vendosni të flisni qartë. Nëse doni disa lajme do të kontaktoheni nga një person i lidhur me të kaluarën. Këtë muaj të nëntorit është e vështirë të qëndrosh akoma. Ata kanë probleme ose pasiguri. Ju nuk jeni të kënaqur me ato që keni, ka pasur shumë shpenzime vitin e kaluar.

Virgjëresha: Ju duhet pak më shumë inkurajim. Është koha ideale për të bërë kërkesa për punë ose studim. Dikush ka një projekt të rëndësishëm në mendje, mbase edhe një rritje të madhe personale. Jvët e fundit keni pasur vështirësi, por sepse po punoni për të ndërtuar një të ardhme të rëndësishme. Ju mund të rikuperoni dashurinë nga dita 26. Së fundmi nuk keni ndjekur shumë jetën e dashurisë, ndoshta dhe për shkak të një personi të largët.

Peshorja: Në këtë periudhë do të dalin në dritë mangësitë sentimentale. Duhet thënë se ata që janë paqësorë dhe të lumtur me partnerin e tyre nuk do të kenë probleme madhore, por do ta shohin atë më pak për arsye të ndryshme. Madje edhe të ketë një largim në rastet më të rënda këtë muaj. Edhe nëse ka lodhje, dikush po mendon edhe për perspektivat e reja.

Akrepi: Ndonjëherë mund të humbisni durimin me të gjitha lajmet e muajve të fundit dhe problemet e punës që keni përjetuar për një kohë të gjatë. Këtë të martë mund të ndjeheni më të lodhur. Ne po shkojmë drejt së ardhmes së suksesit gradual nga pikëpamja e punës, por dikush do të duhet të mbrojë veten nga ndonjë sulm. Koha është shumë interesante për ndjenjat. Më mirë të jesh i durueshëm në familje.

Shigjetari: Në këtë periudhë jeni në gjendje të dashuroni  dhe nuk ju mungon vullneti. Problemi i vërtetë deri më tani ka qenë puna, por tani ajo merr një vendim të pasmë për shkak të kthimit të dashurisë. Nnëntori është muaji i takimeve për ata që nuk mbyllen në shtëpi, në fakt astrologjia sinjalizon periudha pozitive, por atëherë ne jemi ata që duhet të lëvizim. Nga e premtja 22, Dielli  shkon në shenjë. Do të ketë ndryshime të pashmangshme deri në fund të vitit 2019.

Bricjapi: Kjo e martë është një ditë e shkëlqyer. Të rinjtë madje mund të mendojnë për të kaluar në punë diku tjetër. Kontakti me qytetet e tjera është shumë i fortë. Saturni në shenjë konfirmon vetëm projekte të shkëlqyera. Duhet të jesh i vëmendshëm vetëm për të dashuruar, sepse në krahun tënd mund të kesh një person që nuk të kupton ashtu siç dëshiron.

Ujori: Ky qiell është më intriguesi i vitit, por edhe më i lodhshmi. Kushdo që ka provuar të blejë një shtëpi ose sapo ka filluar biznesin e vet, do të ketë vërejtur shumë probleme. E juaja është shenja e fantazisë dhe për fat të mirë kjo shpërblehet në dashuri. Pjesa e dytë e nëntorit do të sjellë shumë më tepër mundësi. Beqarët mund të kenë edhe takime speciale.

Peshqit: Në këtë ditë duket se jeni në rënie dhe mbase kjo varet vetëm nga një rënie fizike. Ka nga ata që vuajnë nga dhimbje koke dhe nga ata që ndjehen të lodhur pa asnjë arsye, madje kanë fjetur mirë. Sidoqoftë, situata astrologjike do të ndryshojë dhe brenda disa muajve të parë të vitit 2020 do të ketë një shpëtim. Histori të rëndësishme dashurie të  rriten sidomos që nga data 26.r

Shperndaje