Paolo Fox paralajmëron këtë shenjë: Ja çdo ndodhë në 2020

Paolo Fox paralajmëron këtë shenjë: Ja çdo ndodhë në 2020

671
0

Dashi: Për Dashin, 2020 do të jetë padyshim një vit kalimtar në të cilin priten vetëm ndryshime të vogla që nuk do të ndryshojnë shumë imazhin e pergjithshëm. Përgjithesisht ata që lindin në këtë shenjë janë njerëz aventurier dhe entuziastë, që duan të bien në dashuri, por edhe për të ndërtuar miqësi të qëndrueshme. Është e vështirë të mërzitesh kur je në shoqërinë e një personi. Dashi ashtu si një person mund të mos ketë një vit të mërzitshëm në shoqërinë e njerëzve që i do.

Demi: Gjatë kësaj kohe ju duhet një nxitje e mirë e energjisë. Java filloi në një mënyrë të çuditshme, por në pjesën qëndrore do të ketë pak më shumë forcë, duke pritur yjet fitues që do të mbërrijnë të enjten dhe të premten. Ekziston një eksitim në marrëdhëniet prindër-fëmijë, gjërat do të ndryshojnë rrënjësisht nga java e ardhshme.

Binjakët: Ju keni një dëshirë të madhe për të rifilluar veten dhe për të shpenguar veten! Nuk ka nevojë të mendoni për të kaluarën, të përqendroheni në të tashmen dhe në të ardhmen. Nëse shkoni te një person i vështirë nuk mund të ndryshoni personalitetin e tij, mbase më mirë të gjeni nje person më të drejtë. Ata që tashmë kanë një pozicion do ta konsiderojnë atë, të tjerët janë të zënë ,e detyra të reja profesionale. Kënaqësia e mbërritjes për ata që kanë një shkak të vazhdueshëm. Jupiteri do të sjellë një ajër rinovimi.

Gaforrja: Jo aspak bindëse, por mos harroni se muaji nëntor tashmë ishte paraqitur si plot paqartësi profesionale, diskutime dhe punë të palodhur. Kushdo që ka një çift të qëndrueshëm do të jetë në gjendje të diskutojë çështje që kanë të bëjnë me fëmijët ose paratë e tyre, ata që kanë qenë në krizë për ca kohë do të acarohen përsëri. Nuk ka asnjë lajm të madh për emrat e vetmuara. Gjithashtu mos luftoni askënd në punë, sepse nuk është koha e duhur për të ndërmarrë beteja.

Luani: Kush e ka “deri tani një epokë” së fundmi e ka parë veten të privuar nga liria ose mbase ka shpenzuar shumë për shtëpinë. Në këtë periudhë këshillohet të mos investoni shumë në punë, më mirë të mbani ato që keni dhe të prisni për detyra të reja që vijnë nga data 28. Periudha pozitive dhe rimëkëmbja në dashuri, nëse nuk lëvizni do të jetë dikush tjetër që do t’ju “lëvizë”. Ju mund të merrni një telefonatë nga dikush që i përket së kaluarës tuaj.

Virgjëresha: Periudhë e mirë për ata që duan të rikthehen në rrugën e duhur. Disa janë ndjerë të largët nga partneri, por tani është koha për tu rikuperuar dhe fundi i këtij muaji do të jetë i rëndësishëm për këtë. Harrojeni të kaluarën e trishtuar, do të ktheheni të digjeni me pasion brenda javës tjetër! Ata që punojnë gjithashtu gjatë fundjavave mund të marrin një surprizë të këndshme.

Peshorja: Në këtë ditë ju duhet të ndaloni të bëni disa pastrime të gjërave (ose njerëzve) që nuk ju duhen më. Ju duhet të kaloni një provë të vështirë, por Saturni disonant mund t’ju vërë një pengesë. Kur hasim vështirësi serioze, kuptojmë se disa vuajtje ose ankesa të së kaluarës ishin kaq të parëndësishme, por ato çuan në një ndryshim. Në dashuri nuk jeni shumë aktiv dhe të disponueshëm ose keni të bëni me dikë që është larg nevojave tuaja, por insistoni!

Akrepi: Një ditë rikuperimi, veçanërisht për ndjenjat. Problemi më i madh tani është paraja, e cila nuk është e mjaftueshme. Disa merren nga çështje praktike, të tjerët janë të shqetësuar për arsye pune, por dikush mund ta shikojë të ardhmen me kënaqësi. Planifikoni një udhëtim ose një mini pushime për të pastruar mendjen tuaj. Nga janari diskutime të mundshme midis prindërve dhe fëmijëve.

Shigjetari: Ju mund të vendosni të mbyllni një biznes dhe të transferoheni në një vend tjetër, në varësi të moshës që keni! Ju dëshironi të filloni një jetë të re, por duhet të filloni së shpejti të eksperimentoni, sepse nuk ka kohë për të humbur dhe muajt e forcës po vijnë. Venusi do t’ju sjellë dashuri të reja, takime dhe pozitivitet, ose të paktën një kontakt me njerëz nga e kaluara.

Bricjapi: Ka një ajër të risisë dhe një dëshirë të madhe për ndryshime! Ata që kanë biznesin e tyre kanë pasur probleme në dy vitet e fundit dhe tani mund të vendosin të mbyllin gjithçka dhe të fillojnë përsëri. Por gjithçka që është mbyllur ose prerë muajt e fundit do të rezultojë përfundimisht të jetë pozitive dhe gjithashtu konstruktive. Ju duhet të investoni në burime të reja, të zbrisni në punë. Dashuria, nga ana tjetër nuk i plotëson plotësisht nevojat tuaja, vëmendjen ndaj marrëdhënieve me Dashin dhe Peshoren.

Ujori: Në këtë ditë do të ndjeni më pak lodhje sesa në orët e kaluara, por prapë mbeteni pak të hutuar dhe “të humbur”. Mendja juaj po udhëton dhe ju po mendoni për gjithçka, rreziqe, perspektivë dhe gjëra të tjera që largojnë vëmendjen tuaj nga gjërat e përditshme. Mundohuni të jeni më të përqendruar dhe të keni më pak “re në kokë”! Në dashuri mund të krijoni një bujë për një pyetjë, por mos vendosni për një person shumë të vështirë dhe ki kujdes nga njerëzit e fejuar tashmë!

Peshqit: Megjithatë, një javë tjetër me lëvizje të ngadaltë. Ju keni qenë nervoz dhe të diskutueshëm që nga e hëna. Nuk është koha më e mirë për të ndërmarrë nisma ose për të bërë diçka të veçantë. Në punë për momentin gjithçka është ndalur ose keni konflikte me dikë, në raste të tjera ka nga ata që janë lodhur nga rutina ose janë në kontakt me njerëz që janë shumë melankolikë. Kujdes nga mosndjekja e njerëzve shumë të paqëndrueshëm, tani keni nevojë për pozitivitet dhe qetësi.