Nuk gjen qetësi toka, lëkundje tërmeti në Tiranë dhe Durrës në orën...

Nuk gjen qetësi toka, lëkundje tërmeti në Tiranë dhe Durrës në orën 9:02 minuta

334
0

Një tjetër tërmet ka lëkundur në orën 9:02 minuta vendin tonë.

Qendra sizmiologgjike “Earthquake” raporton se lëkundjet kanë qenë me magnitudë 3.9 ballë të shkallës Rihter.

Tëmeti është regjistruar me epiqendër 19 kilometra nga Shijaku dhe 36 nga Tiranë, ndërsa ka qenë në 2 kilometra thellësi.

Ndërkohë nata është paraqitur më e qetë mbrëmë, pasi vendi u godit vetëm nga tre tërmete, kryesisht të magnitudës 2.0, 3.2 dhe 3.5 ballë.