Një tërmet i fuqishëm 7.1 magnitudë godet Zelandën e Re

Një tërmet i fuqishëm 7.1 magnitudë godet Zelandën e Re

457
0

gisborne-550x413

Një tërmet i fuqishëm me fuqi 7.1 magnitudë ka goditur brigjet e Zelandës së Re.

Tërmeti kishte si epiqendër verilindjen e qytetit Gisborne dhe kishte një thellësi prej 19 milje, raporton panorama.

Deri tani nuk ka raporte për njerëz të dëmtuar apo dëme materiale.

 Gjithashtu, tërmeti nuk paraqet ndonjë rrezik për cunami në Paqësor.