Nesër përvjetori i vrasjes së Azem Hajdarit, ceremonia bën bashkë Rudinën, Bashën...

Nesër përvjetori i vrasjes së Azem Hajdarit, ceremonia bën bashkë Rudinën, Bashën dhe Berishën

376
0

Ditën e nesërme Partia Demokratike do të mbajë ceremoninë e përvitshme përkujtimore në nder të Azem Hajdarit.

PD ka bërë publike për mediat edhe agjendën së ceremonisë për 21-vjetorin e vrasjes së liderit të dhjetorit.

Ndërkohë, e pranishme do të jetë edhe Rudina Hajdari. Kjo do të jetë përballja e parë e saj me Bashën dhe Berishën pasi vendosi të mos djegë mandatin.

E plotë agjenda:

CEREMONIA E PËRKUJTIMIT TË HEROIT TË DEMOKRACISË AZEM HAJDARIT

12 Shtator 2019

10:00  CEREMONIA PËRKUJTIMORE PRANË MEMORIALIT

Vendosje kurorash – muzikë funebre (foni)

o   Kurorat mbahen nga të rinjte e FRPD

o   Protokolli i vendosjes së kurorave

–       Kryetari

–       Prof. Dr. Sali Berisha

–    Familja Hajdari

–    Bujar Nishani

–       Sekretari i Pergjithshem

–    Edi Paloka & Edmond Spaho

–       FRPD & LDG

–    Familja Cera

–    Buqeta me lule nga të tjerë

o   Himni

Marrin pjesë: Deputetët, Kryesia  e PD,  FRPD, Lidhja e Gruas, Kolegji i Kryetarëve, Këshilli Kombëtar, Kryesitë e Degëve të Tiranës, Dhjetori ’90

10:30 Deklaratë e Kryetarit Basha për mediat në përfundim të ceremonies

10:45 VARREZAT E DËSHMORËVE

Buqetë me lule Kryetari, Prof. Dr. Berisha, Familja Hajdari

Marrin pjesë: Deputetët, Kryesia  e PD,  FRPD, Lidhja e Gruas, Kolegji i Kryetarëve, Këshilli Kombëtar, Kryesitë e Degëve të Tiranës, Dhjetori ’90

11:15 – 12.00 VIZITË NË FAMILJE

Kryetari, Prof. Dr. Sali Berisha, Bujar Nishani, Sekretari i Pergjithshem, 2 Nënkryetarët, Kryetari i LDG dhe FRPD.