Negociatat, Vasili: A do ta padisë Macron kryeministrin Rama për shpifje?!

Negociatat, Vasili: A do ta padisë Macron kryeministrin Rama për shpifje?!

389
0

Nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili deklaroi se dje kryeministri Edi Rama teksa fliste për negociatat nxori si gënjeshtar presidentin francez Emannuele Macron. Përmes një postimi në ‘Facebook’ Vasili shtron pyetjen nëse Macron do ta padisë Ramën për shpifje.

 

“Skandali. A do ta padise Makroni kete Edi Ramen per shpifje???(VIDEO).

Dje Edi Rama ne menyre te pacipe dhe plotesisht i vendosur ne zanatin e genjeshtarit ordiner,pa qene hiç fare prezent ne tavolinen ku diskutoheshin negociatat,duke u perpjekur te nxjerre genjeshtar Presidentin Makron tha:

“Nuk ka patur një shumicë vendesh kundër Shqipërisë, ka patur vetëm dy vende kundër Shqipërisë:Holanda dhe Damimarka.”