Ndryshime të befasishme në PS, Rama largon Gjylametin nga posti i rëndësishëm,...

Ndryshime të befasishme në PS, Rama largon Gjylametin nga posti i rëndësishëm, ja kujt ia beson

666
0

Ndryshime të befasishme në PS, Rama largon Gjylametin nga posti i rëndësishëm, ja kujt ia beson. Kryeministri Edi Rama ka bërë disa ndryshime të befasishme në radhët e Partisë Socialiste, teksa ka shtyrë dhe afatin për Reformën Zgjedhore. Në mbledhjen e grupit parlamentar të PS, raportohet se Rama ka larguar Blerina Gjylametin nga drejtimi i Komisonit të Reformës Zgjedhore. Në vend të Gylametit, kreu i qeverisë ka vendosur ish-ministrin Damian Gjiknuri. Gjithashtu, mësohet se në mbledhjen e sociaistëve, iu është bërë festë edhe deptetëve të rinj të opozitës të futen në komision.