Ndërroi jetë pesë ditë pas dasmës, del autopsia e nuses 19-vjeçare: Shkak...

Ndërroi jetë pesë ditë pas dasmës, del autopsia e nuses 19-vjeçare: Shkak për vdekjen u bë …

505
0

Autopsia e nuses 19-vjeçare  Rezarta Hajdari, që humbi jetën pesë ditë pas dasmës, në Librazhdi.

 

Mësohet se shkak për vdekjes e së resë u bë helmimi nga monoksidei i karbonit, që çlirohej nga pushi që çifti mbante në dhomë.

 

Hajdari u gjet në dhomë pa shenja jete, ndërsa bashkëshorti i saj Osli Hajdari arriti të mbijetonte.

 

Familjaret e Rezartës, kishin dyshime mbi vdekjen e saj, dhe ishin në pritje të ekspertizës zyrtare, pasi fajësonin familjen e djalit për vdekjen e vajzës së tyre.