Mushkëri të bllokuara? Konsumojini patjetër këto pije

Mushkëri të bllokuara? Konsumojini patjetër këto pije

1002
0

Kujdesi për mushkëritë nënkupton përkujdesje edhe për organet e tjera me anë të të cilave funksionojmë.

Kjo arrihet përmes disa ushqime që, sipas ekspertëve, ndikojnë në pastrimin e mushkërive dhe vitalizimin e tyre, transmeton lajmi.net.

 

Çaji i gjelbër

 

Një filxhan i ngrohtë me çaj të gjelbër mund ta realizojë pastrimin e organizmit nga toksinat si dhe ndihmon sistemin tretës të njeriut.

 

Lëngu i limonit

 

Limoni është i pasur me antioksidantë, vitaminë C dhe acid folik. Që të trija komponentet kanë një efekt të madh në pastrimin e mushkërive.

 

Lëngu i ananasit

 

Shmangia e pijeve të gazuara është një ndihmë shtesë për mirëmbajtjen e mushkërive.

 

Lëngu i karotës

 

Karota është e pasur me vitaminat A, K, C dhe B dhe lëngu i saj rrit nivelin e alkalinës në gjak. Studimet kanë konfirmuar se disa karota në ditë ulin rrezikun e sëmundjeve të mushkërive.

 

Xhenxhefil

 

Xhenxhefili është një aleat kundrejt sëmundjeve të rënda, duke përfshirë edhe ato të mushkërive.