Mourinho mbështet portierin e Chelseas: Bëri mirë që nuk doli nga fusha

Mourinho mbështet portierin e Chelseas: Bëri mirë që nuk doli nga fusha

464
0

Jose Mourinho ka komentuar veprimin e Kepa Arrizabalagas i cili refuzoi urdhrin e Maurizio Sarrit që të zëvendësohej. “Special One” ka dhënë mbështetjen e tij për sjelljen e portierit spanjoll për të mos dalë nga fusha e blertë. Portieri tregoi një personalitet të lartë, sigurinë e tij dhe që ai dëshiron të jap më shumë për klubin, t’i pres penalltitë, më pëlqeu veprimi i tij”, tha ish-trajneri i Chelsea.