Moti për ditën e sotme 9 Janar 2020

Moti për ditën e sotme 9 Janar 2020

354
0

Moti do të jetë me diell, mjegull përgjatë luginave të lumenjve. Era do të jetë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi deri në bregdet 8 m/sek në bregdet.

Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,3-0,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje graduale në mesditë.

Temperaturat min dhe max:

Zonat malore -8/7°C

Zonat e ulëta -7/16°C

Zonat bregdetare 1/14°C./Opinion.al