Moti për ditën e shtunë, 2 nëntor 2019

Moti për ditën e shtunë, 2 nëntor 2019

482
0

Moti do të jetë i vranët dhe me reshje shiu të pakta në zonën Veriperëndimore dhe Juglindje. Era do të jetë me intesitet të lartë me drejtim Juglindje me shpejtësi maksimale 10-20 m/sek në bregdet. Valëzimi i forcës 5 me lartësi vale 1,5- 2,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të mbeten kostante.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore  4/16°C

Zonat e ulëta  8/23°C

Zonat bregdetare 12/22°C