MOTI e mërkurë, 4 dhjetor 2019 Dimer me reshje shiu dhe dëbore.

MOTI e mërkurë, 4 dhjetor 2019 Dimer me reshje shiu dhe dëbore.

465
0

RESHJET

Priten reshje mesatare në qarkun e Dibrës, ndërsa në qarqet e tjera priten reshje të dobëta.

Në qarqet Shkodër, Kukës, Lezhë, Durrës, Tiranë, Elbasan dhe Berat priten reshje lokalisht.

Në veri-lindje të vendit pritet që reshjet e borës të zbresin deri në lartësinë 400 m mbi nivelin e detit.

TEMPERATURAT

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 8 / 17 °C

në vendet e ulëta: 5 / 15 °C

në vendet malore: -1 / 5 °C

ERA

Era pritet të fryjë mesatare, ndërsa në bregdet ajo pritet të fryjë deri e fortë.