MOTI e enjte 12 Dhjetor 2019

MOTI e enjte 12 Dhjetor 2019

396
0

Reshje në të gjithë vendin dhe dëborë në zonat malore/ Ja surprizat e motit për nesër

RESHJET

Priten reshje të dobëta në të gjithë vendin (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

Në terrenet malore, në përgjithësi, reshjet do të jenë në formë dëbore.

TEMPERATURAT

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 9 / 14 °C

në vendet e ulëta: 6 / 13 °C

në vendet malore: 0 / 7 °C

ERA

Era pritet të fryjë mesatare, ndërsa në bregdet deri e fortë.

 

 

Shperndaje