MOTI e merkurre 08 Janar 2020

MOTI e merkurre 08 Janar 2020

513
0

Edhe sot mot i thatë e i ftohtë me ndryshime të lehta

E Enjte dt 09 Janar 2020 moti do të jetë me diell dhe mejgull përgjatë luginave të lumenjve. Era do të jetë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi me të lartë në bregdet 6-8 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,3-0,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje graduale.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore  -5/7°C

Zonat e ulëta  -3/13°C

Zonat bregdetare 3/13°C

Shperndaje