MOTI e diel 3 Nentor 2019

MOTI e diel 3 Nentor 2019

353
0

Kjo e dielë do të nisë me reshje shiu e shtrëngata, të cilat pritet të jenë intensive në qarkun Shkodër dhe Kukës.

RESHJET

Priten reshje shumë intensive në qarkun Shkodër dhe Kukës. Në qarkun Vlorë ato priten mesatare, ndërsa në qarqet e tjera në përgjithësi të dobëta .

Intensiteti i reshjeve në Veri do të vijë duke u rritur dhe ato do të të shoqërohen edhe me shtëngata.

TEMPERATURAT

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 15 / 22 °C

në vendet e ulëta: 15 / 24 °C

në vendet malore: 9 / 15 °C

ERA

Era do te fryje mesatare deri e forte, sidomos në bregdet.

Shperndaje