‘Mos jetofshi me humbje të tilla’, Tolgahan Saysiman ngushëllon shqip popullin shqiptar

‘Mos jetofshi me humbje të tilla’, Tolgahan Saysiman ngushëllon shqip popullin shqiptar

406
0

Edhe aktori i njohur turk Tolgahan Saysiman, ka shprehur keqardhje për viktimat që la pas tërmeti tragjik i 26 nëntorit në Shqipëri.

Tolgahan përmes një mesazhi në gjuhën shqipe ka ngushëlluar popullin shqiptar dhe ka ke kujtuar tmerrin që shkaktoi në Turqi në tërmeti i vitit 1999, i cili shkaktoi shumë viktima.

‘Në vitin 1999, ne jetuam një tërmet shumë të rëndë 7.4 ballë, ku humbën jetën dhjetëra mijëra njerëz, prandaj dhimbjen që ndjeni ju sot, ne e kuptojmë shumë më mirë.

Zoti i ndihmohtë të gjithë shqiptarët dhe mos jetofshi më humbje të tilla. Jemi me ty Shqiperi’, shkruan aktori në profilin e tij në Instastory.

Postimi i aktorit në Instagram

Screenshot_3.jpg