Momenti kur aeroplani hyn në mes të stuhisë

Momenti kur aeroplani hyn në mes të stuhisë

504
0

Ky është momenti i pabesueshëm kur pilotët e një avioni fluturuan drejt e në qendër të stuhisë ‘Matthew’. Kapiteni Tim Gallagher, që ka shumë përvojë në fluturimet në mot të rrezikshëm si pilot. Aeroplani mund të shihet duke u dridhur dhunshëm në video, filmuar nga dikush në kabinë – por që pilotët qëndrojnë të qetë pavarësisht dridhjeve të mëdha. Përderisa lëvizë drejt stuhisë, shiu i madh valëvitet në dritare duke ulur në masë të madhe dukshmërinë përpara. Videoja u publikua në Facebook dhe mori më shumë se dy milionë shikime.