Mjekët e QSUT-së ndërpresin punën dalin në protestë! Arsyet…

Mjekët e QSUT-së ndërpresin punën dalin në protestë! Arsyet…[FOTO]

403
0

Mjekët në QSUT kanë protestuar që në orët e para të mëngjesit kundër dhunës ndaj tyre.

Ata shprehen se ndjehen të kërcënuar dhe nën presion e në këto kushte kanë vështirësi të punojnë.

“Ndihemi të kërcënuar dhe nën presion. Kjo të bën të kërkosh azil politik në vend e Europës. Ndal dhunës, s’jemi këtu për t’u rrahur”, u shpreh njëri prej mjekëve specializantë për mediat.

Disa ditë më parë është ushtruar dhunë ndaj mjekes specializante V.Zyka në Urgjencën Kirurgjikale të QSUT. Por dhe mjekë të tjerë janë dhunuar javët e fundit dhe në rrethet e vendit.

mjekeok.jpg