Mjaltë me Shafran të Indisë: Antibiotiku, të cilin e mbajnë të fshehtë...

Mjaltë me Shafran të Indisë: Antibiotiku, të cilin e mbajnë të fshehtë mjekët

436
0

Shafrani i Indisë është ndër erëzat më të përhapura në mbarë botën.

Mjekësitë alternative më të njohura në botë, si për shembull, mjekësia kineze, indiane dhe ajurvedike e kanë përdorur atë për vite me radhë, transmeton lajmi.net.

 

Në të kaluarën, shumë njerëz e kanë përdorur atë për të trajtuar probleme të shumta shëndetësore si shtrëngimi i muskujve, sëmundjet e mëlçisë, çështjet e frymëmarrjes, problemet e lëkurës, të stomakut, plagët dhe prerjet.

 

Gjithashtu, mund të jetë veçanërisht e dobishme për të trajtuar problemet e tretjes, inflamacionet, infeksionet, por edhe tumoret malinje.

 

Megjithatë, kur përzihet me një përbërës tjetër natyral, siç është mjalti, e cila njihet për vetitë e saj të dobishme shëndetësore, kthehet në një antibiotik natyral.

 

Si ta përgatisim antibiotikun natyral?

 

Juve do iu duhet:

 

– 100 gram mjaltë

– 1 lugë gjelle shafran Indie

 

Instruksionet:

 

Kombinojini të dy përbërësit në një kavanoz xhami. Sigurohuni t’i përzieni mirë.

 

Përdorimi:

 

Në rast të gripit, përdorni gjysmë lugë të këtij antibiotiku natyral në çdo orë. Merrni të njëjtën sasi të antibiotikut ditën tjetër, por çdo 2 orë.

 

Ju duhet të merrni të njëjtën shumë në ditën e 3-të tri herë në ditë. Mos e gëlltisni menjëherë. Lëreni të shkrihet ngadalë brenda gojës. Ju gjithashtu mund ta përcjellni atë me qumësht.