Ministri Bushati takohet me ambasadorin rus Karpushin

Ministri Bushati takohet me ambasadorin rus Karpushin

692
0

Ambasadori rus në Tiranë, Alexandër Karpushin zhvilloi këtë të martë një takim me Ministrin për Europën dhe Punët e Jashtme të Shqipërisë z. Ditmir Bushati. Bashkëbiseduesit diskutuan mbi një gamë të gjerë çështjesh që kanë të bëjnë me marrëdhëniet dypalëshe Rusi-Shqipëri.