Mësoni si do të jetë moti sot dhe nesër

Mësoni si do të jetë moti sot dhe nesër

606
0

Moti  do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare deri të dendura në ultësirën Perëndimore në mesditë. Era do të jetë e lehtë me drejtim Perëndim (W)  me shpejtësi  7 m/sek në bregdet. Valëzimi do të  jetë i forcës  2 lartësi  vale 0,5 deri në 1,0 metër  në det  të hapur.

 

Temperaturat do të jenë me tendencë në rënie.

 

Temperaturat min dhe max

 

Zonat  malore         14/31°C

 

Zonat e  ulëta           19/35°C

 

Zonat  bregdetare    20/33°C

 

Kosova per  ditën e Premte dt 24 Gusht  moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira  të pakta në mesditë. Temperaturat e mesditës parashikohen të shënojnë vlera nga 29°C  deri në 30°C .

 

E Shtunë 25 Gusht 2018

 

E Shtunë dt 25 Gusht moti  do të jetë me alternime kthjellimesh dhe rreshje shiu në pjesën më të madhe të vendit.  Era do të jetë e lehtë me drejtim Jugerëndim (SW)  me shpejtësi  8 m/sek në bregdet. Valëzimi do të  jetë i forcës  2 lartësi  vale 0,5 deri në 1,0 metër  në det  të hapur. Temperaturat do të jenë në rënie.

 

Temperaturat min dhe max

 

Zonat  malore         15/30°C

 

Zonat e  ulëta           20/33°C

 

Zonat  bregdetare    20/32°C

 

Meteorologe: Rezarta Xhakollari