Mësoni si do ju ecë puna, dashuria e financat këtë javë. Parashikimi...

Mësoni si do ju ecë puna, dashuria e financat këtë javë. Parashikimi i yjeve nga astrologu i njohur Jorgo Pulla

4827
0

 

DASHI

Të përgjithshmet: Nje jave e qetë  ne kenveshtrimin astrologjik kjo jave jep shase dhe mundesira ne cdo aspect . Kjo javë do jetë e mbushur me surpriza dhe rastësitë që do t’ju magjepsin. Zhvendosja e Diellit  ne shenjen e Akrepit ku takon dhe  dy  planetet e tjera si,(Merkurin dhe Aferditen), do të rinovoheni dhe do të keni energji dhe fuqi për të përparuar planet tuaja, për të shfrytëzuar mirë mundësitë për takime me njerëz që do t’ju mbështesin idetë tuaja dhe do të keni më shumë mundësi për t’ju ndihmuar.Largohuni nga ndikimet e këqija, shikoni veten dhe shihni se në fund të javës, do t’ju buzëqeshë fati juaj.
Parashikimet në dashuri: Në ndjenjat tuaja gjërat do të shkojnë mirë mes jush dhe partnerit tuaj  Afërdita ne shenjen e Akrepit  do të përjetoni momente të pasionit.Komunikimet tuaja personale do të kenë thellësi emocionale dhe do të jenë të frytshme. Do të jeni shumë të kenaqur  në qarqet shoqërore dhe nëse jeni tashmë në një marrëdhënie do të diskutoni planet tuaja të ardhshme me partnerin tuaj.
Parashikimet profesionale:Nëse nuk do ishit kaq të padurueshëm, gjërat do të ishin shumë më të lehta. Kuptimi i tyre i shpejtë hap rrugën për sukses.Fakti që ju pëlqen të jeni me njerëz të tjerë dhe të punoni me sukses në një grup, kjo ofron përparësi në të gjitha anët.Këtë javë  sidomos me date 26/10 Hena ne krah te Marsit ne shenjen e Peshores ne nje katerkendesh  me Saturnin  dhe plutonin  nga Bricjapin  duket se jep disa sinjale qe tregon se duhet te jeni te vemedeshem  anashkaloni  debatet  dhe grindjet sepse nuk eshte ne te miren tuaj. sfidat e reja do të lindin në punën tuaj, me të cilën do të merreni me sukses dhe pa ndonjë vështirësi të mëtejshme. Kjo do t’ju japë respekt për mjedisin tuaj dhe do të përmirësojë sigurinë tuaj në punë. Në financa, mos e teproni!

DEMI

Të përgjithshmet: Zhvendosja e Diellit  ne shenjen e Akrepit ku takon dhe  dy  planetet e tjera si,(Merkurin dhe Aferditen)Kjo javë dëshiron që të jeni të hapur për gjërat e reja që do të prezantohen. Shfrytezoni cdo mundesi qe mund te ju jepet ne sferen ekonomike dhe te punes . Juve do t’ju jepet mundësia të tregoni talentet tuaja dhe kjo do të rrisë më tej forcën tuaj dhe vetëbesimin.Kini kujdes nga nje takim I ores se fundti te dites sidomos ne date 26/10 , Hena ne krah te Marsit ne shenjen e Peshores ne nje katerkendesh  me Saturnin  dhe plutonin  nga Bricjapin  duket se jep disa sinjale qe tregon se duhet te jeni te vemedeshem  anashkaloni  debatet.sepse mund te demtoni planet e juaja.
Parashikimet në dashuri:Në marrëdhënien tuaj këtë javë do të ketë një largim nga ana e partnerit tuaj dhe për këtë fajtor do të jeni ju dhe jo njeriu juaj i zemres . Mundohuni të bëheni më të qetë tek fjalët që do të bëni dhe mos e shtyni atë vetëm që të dalë ajo që doni ju.Nëse jeni beqar do të keni disa presione nga njerëzit në familjen tuaj, të cilët nuk jan ne dijeni per se cfar behet fjal per anen e dashuris. Dëgjoni zemrën tuaj dhe bëni atë në përputhje me rrethanat.
Parashikimet profesionale:Në interesin tuaj profesional kuptoni që të gjitha dyert për ju janë të hapura. Jeni të lirë të zgjidhni atë që ju përshtatet më së miri. Mundohuni të përfitoni nga aftësitë tuaja dhe mundësitë që do t’ju prezantohen me të vërtetë do të jenë me interes për ju. Në financat tuaja, tregoni se jeni në rrugën e duhur, vazhdoni kështu dhe çdo gjë do të përmirësohet.

BINJAKËT

Të përgjithshmet: Zhvendosja e Diellit 23/10 ne shenjen e Akrepit ku takon dhe  dy  planetet e tjera si,(Merkurin dhe Aferditen) .Këtë javë disponimi juaj do të jetë i mirë në mënyrë që të përpiqeni të përkëdhelni akoma më shumë veten. Shikohet nje jave qe ka shume mundsira ne lidhje me punen eshte nje jave e mire dhe mjaft positive ne nisma te reja . Nuk perjashtohet ne merni persiper nje pune te re  ku shume shpejt mund te keni perfitime ekonomike me te drejten tuaj. Me date 26/10 Hena ne krah te Marsit ne shenjen e Peshores ne nje katerkendesh  me Saturnin  dhe plutonin  nga Bricjapi duket se jep disa sinjale qe tregon se duhet te jeni te vemedeshem  anashkaloni  debatet dhe fjalet e teperta., por së shpejti do të zgjidhë çdo mosmarrëveshje apo tension.
Parashikimet në dashuri: Në punët tuaja sentimentale jeni në një periudhë të stabilizimit të jetës tuaj erotike. Nëse jeni tashmë në një marrëdhënie që ka një perspektivë afatgjatë mund ta formalizoni pa ju interesuar për angazhimet që nënkuptoni, sepse do të arrini lehtësisht ta përballoni.Ju që jeni beqar duhet të dini se kjo periudhë nuk është e mirë për të stabilizuar lidhjen sidomos me date 26/10 Hena ne krah te Marsit ne shenjen e Peshores ne nje katerkendesh  me Saturnin  dhe plutonin  nga Bricjapin  duket se jep disa sinjale qe tregon se duhet te jeni te vemedeshem  anashkaloni  debatet dhe fjalet e teperta.
Parashikimet profesionale: Vlerësoni gjendjen e jetës suaj profesionale dhe njihni atë që keni arritur tashmë. Profesionalisht,  gjithmonë keni ndjenjën se gjithçka mbetet ashtu siç është. Por tani mund të ndiheni shumë qartë se keni një ndryshim pozitiv.Mund të ndodhë që të braktisni disa nga zakonet tuaja, meqë kontakte të reja, informacione të dobishme do t’ju çojnë në marrjen e ideve të reja dhe qëllimeve të larta. Në financat tuaja, do të merrni një dhuratë që do t’ju bëjë të buzëqeshni dhe të ndjeni kënaqësi të veçantë.

GAFORRJA

Të përgjithshmet: Zhvendosja e Diellit  ne shenjen e Akrepit ku takon dhe  dy  planetet e tjera si,(Merkurin dhe Aferditen) mundesira ne pune ,zgjidhje ne problemet ekonomike , si dhe takime te rendesishme per javet ne vazhdim.Kjo javë do të jetë e mbushur me ndjesi intensive, intensitet dhe energji. Ju do të jeni të hapur në shumë nivele dhe kjo do t’ju bëjë të ndiheni më mire me te sigurt ne mardhenje me punen tuaj. Ju do të merreni persiper pune dhe rritje ne detyre eshte mese e mundur nga kjo jave dhe ne ditet ne vazhdim ,  shikojet nje jave shume e mire vetem pak kujdes me date 26/10 Hena ne krah te Marsit ne shenjen e Peshores ne nje katerkendesh  me Saturnin  dhe plutonin  nga Bricjapin  duket se jep disa sinjale qe tregon se duhet te jeni te vemedeshem  anashkaloni  debatet dhe fjalet e teperta.
Parashikimet në dashuri: Zhvendosja e Diellit ne shenjen e Akrepit me date 23/10do te sjell ndikime shume positive  në ndjenjat tuaja nëse jeni vetëm këto ditë është shumë e lehtë të bini në dashuri dhe të josheni në një romancë që do t’ju bëjë sikur udhëtoni. Nje perjudhe shume e mire dhe per juve qe jeni ne lidhje por nuk e keni zyrtarizuar akoma, eshte java me e mire ne zyrtarizime lidhjesh,  stabilizime lidhjesh, njohjesh te reja dhe jo vetem . Per juve qe jeni ne kerkim per nje lidhje serioze java me e mire eshte pikerisht kjo jave qe mund te ju ofroj te ardhmen sot.
Parashikimet profesionale: Me date 26/10 Hena ne krah te Marsit ne shenjen e Peshores ne nje katerkendesh  me Saturnin  dhe plutonin  nga Bricjapin  duket se jep disa sinjale qe tregon se duhet te jeni te vemedeshem  anashkaloni  debatet dhe fjalet e teperta, një konflikt midis punës tuaj dhe jetës suaj private do t’ju shqetësojë. Nëse keni pyetje, bisedoni me një koleg që ka më shumë përvojë për të shmangur gabimet që do t’ju ekspozojnë.Kujdes sepse tani duhet të punoni mirë për të arritur qëllimet tuaja të ardhshme dhe mos mendoni se gjërat po bëhen keq nga momenti në moment. Në financat tuaja, mos krijoni nevoja që nuk janë të drejtpërdrejta dhe pak kujdes me shpenzime të panevojshme! Trego maturi!

LUANI

Të përgjithshmet: Zhvendosja e Diellit  ne shenjen e Akrepit ku takon dhe  dy  planetet e tjera si,(Merkurin dhe Aferditen) mundesira ne pune ,zgjidhje ne problemet ekonomike , si dhe takime te rendesishme per javet ne vazhdim.Kjo javë është një periudhë absolutisht pozitive që duhet të përdoret në mënyrë konstruktive në çdo aspekt. Kështu që mund të shprehni lirisht mendimet tuaja, të merrni iniciativa dhe të merrni rreziqe që kanë të bëjnë me çështjet personale ose çështje profesionale.Do të përfitoni shumë nga puna juaj dhe mund te ju behet dhe ndonje ofert ne pune , mundësitë për rritje ne detyre , dhe diskutime që do t’ju japin ide për fillime të reja në jetën tuaj.
Parashikimet në dashuri: Kjo jave eshte e mire qe te bisedoni te vendosni me i/e dashuren tuaj , me njeriun tuaj te zemres  per nje te ardhme dhe mundesi te medhaja dhe per juve qe jeni ne kerkim per dick ate re sidomos nga data 23/10 ku Dielli Zhvendoset ne Akrep. Per juve qe jeni te fejuar dhe nuk keni mare nje vendim akoma kjo jave eshte mjaft positive per vendime te rendesishme , është një mundesi e mirë për planet tuaja erotike. Jeta juaj emocionale po përmirësohet tani dhe bëhet edhe më aktive. Nëse jeni vetëm merrni të drejtën tuaj pa frikë për lumturinë dhe nuk do të humbni.Tani shikoni për një marrëdhënie më të afërt me një person që ju intereson . Do të shihni planet tuaja sentimentale të kenë sukses.
Parashikimet profesionale: Zhvendosja e Diellit  ne shenjen e Akrepit ku takon dhe  dy  planetet e tjera si,(Merkurin dhe Aferditen) mundesira ne pune ,zgjidhje ne problemet ekonomike , si dhe takime te rendesishme per javet ne vazhdim.Në profesionin tuaj, jeni një person komunikues, i dobishëm dhe shumë i talentuar, i cili dallon energjinë dhe veprimin tuaj. Me disponimin tuaj të mirë, çarmatosni të tjerët dhe zhvilloni një frymë të suksesshme, prandaj këtë javë do t’ju jepet mundësia për të planifikuar me kujdes punën tuaj.Merrni vendime të menjëhershme dhe e dini se suksesi është pranë jush.Me financat tuaja përmirësoni shumë përfitimet tuaja, tashmë zgjidhja e borxheve ka filluar t’ju japë kënaqësi dhe të ndiheni më të fortë, meqë plagët e vjetra po mbyllen dhe ju lehtësojnë stresin, ankthin dhe presionin.

VIRGJËRESHA

Të përgjithshmet: Nje jave mjaft komonikuese per juve te kesaj shenje. Kjo javë do t’ju ndihmojë shumë për të biseduar me njerez te rendesishem te punes suaj , për t’i dhënë përparësi nevojave tuaja, për të vendosur në një rregull dëshirat tuaja. Ju duhet t’i jepni përparësi gjërave dhe të gjeni balancën që ju nevojitet. Preferoni të dilni me miqtë të cilët me të vërtetë mund t’ju dëgjojnë dhe ju këshillojnë për atë që keni nevojë. Pak kujdes duhet te beni me date 26/10 Hena ne krah te Marsit ne shenjen e Peshores ne nje katerkendesh  me Saturnin  dhe plutonin  nga Bricjapin duket se jep disa sinjale qe tregon se duhet te jeni te vemedeshem anashkaloni debatet dhe fjalet e teperta.Mos besoni njerëz pa i njohur mirëqë do t’ju ofrojnë plane të mëdha. Në mjedisin tuaj familjar, në fund të javës do të kenë gjëra të papritura që do t’ju shpërqëndrojnë!
Parashikimet në dashuri: Zhvendosja e Diellit ne shenjen e Akrepit me date 23/10 sjell per juve shanse dhe mundesi, njihni persona te rinj ne dashuri. Ju do të keni takime të këndshme, flirtime, dhe të bëni kontakte interesante. Gjendja juaj do të jetë romantike dhe nuk përjashtohet tani një flirtim që mund të jepni, por kjo nuk do të thotë një marrëdhënie me kohëzgjatje.Nëse jeni të angazhuar, do t’i afroheni bashkëshortit tuaj dhe do të jeni në gjendje të kapërceni gjithçka që ju ka larguar.

Parashikimet profesionale: Ne kete jave mund te shfrytezoni njohjet si dhe disa persona shume te rendesishem ne punen tuaj, në vendin tuaj të punës mund te keni dhe ndonje ngritje pse jo sidomos me date 23/10 tregon nje shans shum te madh per juve qe jeni ne kerkim per dicka te tille, është shumë e qartë që ndiheni shumë te plotesuar ne kete drejtim  kjo ndihmese  do te vij nga nje person i afert ne shoqerine tuaj.

PESHORJA

Të përgjithshmet:Dielli ne date 234/10 e le shenjen tuaj dhe shkon ne shenjen e Akrepit  ju jep sinjale positive ne ceshtjet qe juve deshironi dhe doni te stabilizoni.Kjo javë do të jetë veçanërisht interesante dhe emocionuese. Mendja juaj është vigjilente dhe do të gjeni një zgjidhje të shpejtë edhe për probleme veçanërisht të vështira që mund të shfaqen. Mos humbisni në shumë çështje dhe kaloni në situata komplekse. Sistemi planetar favorizon udhëtimin, lëvizjet kështu që është mirë nëse e gjeni shansin të mos e shtyni atë.
Parashikimet në dashuri:Ne kete jave  ndryshe nga te gjitha javet qe kan kaluar eshte te numerosh se cfar jep dhe se cfar merr  ne lidhjen tuaj , duhet te gjeni taktin mundesin qe te jeni ted y te lumtur qe te vazhdoni rrugtimin tuaj te jetes .Mirësia juaj sentimentale është që të lejoni partnerin tuaj të tregojë dashurinë dhe interesin e tij në kujdesin e tij. Shijoni këto momente dhe kthejani që me rastin e parë.Nëse jeni ende beqar të keni sytë hapur sepse nga askund nuk do të hasni shumë njohje interesante që do t’ju kënaqin.
Parashikimet profesionale:Përdorni fuqinë e mendjes tuaj për të anashkaluar  rrezikun  qe mund te keni ne lidhje me nje kontrat apo biseda ne mjegull , gjeni kohen e duhur sepse jeni duke u kthyer në të njëjtin vend. Lëvizini me zgjuarsi dhe guxim dhe do shpëtoni këto ditë një situatë delikate në punë. Do hyni në procesin e qëllimeve të reja, vazhdoni së shpejti do të shpërbleheni për të gjitha!Një cikël i ri i detyrimeve fillon në botën financiare, e cila është akoma më aktive dhe jeni i sigurt që do ja arrini.

AKREPI

Të përgjithshmet:Muaji I ditlindjes suaj fillon kete jave dhe zyrtarisht me 23/10 Dielli kalon ne shenjen tuaj  koha me ideale e vitit moment me perfekt  I kesaj jave dhe ne vazhdim, do te keni mundesi te tregoniveten tuaj se kush jeni ne te vertet dhe cfar mund te beni. Kjo javë do t’ju mbushë me optimizëm ndërkohë fuqitë tuaja mendore dhe shpirtërore janë në kulmin e tyre. Do ndiheni të justifikuar kur merrni rezultatet që dëshironi nga një çështje ligjore me të cilën keni qenë të përfshirë prej kohësh. Në mjedisin tuaj familjar është e mundur të takoheni  me një person, ku do te keni dhe perfitime te rendesishme ne lidhje me nje pasuri te paluajteshme .
Parashikimet në dashuri: Nje jave mjaft e mire ne te mira materjale dhe vendime shume te rendesishme qe mund te merrni  arma juaj e fuqishme eshte ,dialogu i qetë është mënyra e drejtë për të zgjidhur disa nga çështjet familjare që mund të kenë ndodhur kohët e fundit midis jush dhe i/e dashures suaj . Uluni me të me qetësi dhe mos kërkoni shumë për të gjetur balancë midis jush.
Parashikimet profesionale: Këto ditë do të përqendroheni në zhvillimin tuaj personal. Mbi të gjitha, kjo përfshin investimet tuaja, aftësitë tuaja dhe interesat tuaja. Sfidat e javës me hyrjen e Diellit  në shenjën tuaj do të zgjojnbë frymën tuaj dhe kjo do t’ju çojë në një veprim më intensiv.Mos vononi të merrni vendime dhe mundesit qe do te ju krijohen,  dhe së shpejti do të shihni se arritjet tuaja janë rezultat i punës tuaj të organizuar dhe jo të fatit. Në financat tuaja, ekziston një tendencë për të krijuar nevoja të reja kurseni pak dhe mos shpenzoni kursimet tuaja pa nevojë. Organizohuni!

SHIGJETARI

Të përgjithshmet: Zhvendosja e Diellit  ne shenjen e Akrepit ku takon dhe  dy  planetet e tjera si,(Merkurin dhe Aferditen) mundesira ne pune ,zgjidhje ne problemet ekonomike , si dhe takime te rendesishme per javet ne vazhdim.Tani eshte koha qe te realizoni planet e juaja  dhe  mundesit qe ju jepen pikerisht tani .Do të keni favorin planetar në njohje të reja dhe takime me njerëz që do t’ju ndihmojnë të arrini qëllimet që lidhen me punën tuaj, familjen tuaj, marrëdhëniet tuaja dhe financat tuaja. Qëndroni të hapur ndaj sugjerimeve që mund të merrni. Një udhëtim do të rinovojë atmosferën tuaj dhe në fund të javës do të ndjeni kënaqësi dhe gëzim të madh.
Parashikimet në dashuri: Në ndjenjat tuaja, përpiquni të jeni të kujdesshëm në lidhje me mënyrën se si flisni me i/e dahuren tuaj, sepse shumë lehtë mund të keqkuptojë dhe të krijojë një distancë midis jush. Nëse vazhdoni të mbeteni vetëm, kujdesuni për pamjen tuaj filloni të dilni për të takuar dashurinë.Per juve qe nuk keni ndonje lidhje serioze  mundesit jan tani nga kjo jave e ne vazhdim, eshte nje mundesi shume e mire per juve te kesaj shenje.Githashtu per juve qe jeni ne kerkim per nje shtazani eshte koha dhe moment me ideal per tu realizuar nje jave mjaft productive ne kete drtejtim.
Parashikimet profesionale: Profesionalisht, gjithmonë keni ndjenjën se gjithçka mbetet ashtu siç është. Por tani mund ta ndjeni shumë qartë se keni një ndryshim pozitiv. Tani mund të bëni zgjedhjet tuaja në atë që dëshironi me të vërtetë. Merrni kohën tuaj në projekte të reja dhe bëni përgatitje të kujdesshme.Simpatia juaj rritet në vendin tuaj të punës, kritikat që merrni nga eprorët tuaj janë dashamirëse dhe ju bën të ndiheni edhe më të fortë dhe të ndjeni vlerën tuaj. Financat po shkojnë mjaft mire dhe kjo ju ndihmon të shmangni humbjen e parave, vazhdoni kështu perfitimet do ti shikoni dita dites!

BRICJAPI

Të përgjithshmet: Zhvendosja e Diellit  ne shenjen e Akrepit ku takon dhe  dy  planetet e tjera si,(Merkurin dhe Aferditen) mundesira ne pune ,zgjidhje ne problemet ekonomike , si dhe takime te rendesishme per javet ne vazhdim.Kjo javë planetare ju favorizonnë realizimin e qëllimeve dhe planeve. Përdorni konstelacionet e favorshme për të stabilizuar pozitën tuaj dhe për të shkuar në shkallën e suksesit.Çdo gjë është treguar në mes të javës që vjen në buzëqeshje dhe ju jep kënaqësinë që meritoni.Merruni me veten dhe familjen tuaj, ndani kohën me njerëzit tuaj të dashur.
Parashikimet në dashuri: Këtë javë do të ndani shumë momente të qeta dhe të nxehta me partnerin tuaj. Do të jetoni më shumë se e përsosura për të mundur t’i përkushtoni trupin dhe shpirtin. Do të shkoni në rrëfimet që do t’ju sjellin lumturi absolute me i/e dashuren  tuaj. Ju që jeni vetëm dhe po kërkoni aventura dhe tensione, këtë javë do të keni një mundësi të shkëlqyeshme për të kaluar shumë bukur dhe për të rritur joshjen tuaj.per juve qe nuk keni dicka per momentin kjo jave eshte mjaft e mire dhe shume e sukseshme ne lidhje te re dhe jo vetem
Parashikimet profesionale: Këto ditë do të jeni në një gjendje shpirtërore të fortë për të tërhequr dhe relaksuar pak nga marrëdhëniet tuaja me kolegët tuaj. Ju duhet të largoheni nga rutina e përditshme dhe rutina e punës.Ditët që vijnë për të përpunuar qëllimet tuaja, për të rishikuar idetë tuaja dhe mendimet fillestare, për të bërë llogaritjet tuaja, dhe për të promovuar interesat e reja të biznesit janë shumë të mira.Në financat keni mjaft presion, por nuk dorëzoheni vazhdoni të bëni transaksionin tuaj me përkushtim.

UJORI

Të përgjithshmet: Zhvendosja e Diellit  ne shenjen e Akrepit ku takon dhe  dy  planetet e tjera si,(Merkurin dhe Aferditen) mundesira ne pune ,zgjidhje ne problemet ekonomike , si dhe takime te rendesishme per javet ne vazhdim.këtë javë do t’ju mbush me energji, veprim dhe mendim pozitiv. Njohje të reja, emocione të forta, takime me njerëz nga jashtë do t’ju sjellin para mendimeve të ndryshimeve kuptimplota në jetën tuaj , me Diellin ne shenjen e Akrepit,do të pranoni një propozim për lëvizje apo edhe ndryshime personale ose profesionale.Mundohuni t’i kushtoni kohë njerëzve tuaj, të cilët kanë nevojë dhe gjithashtu do t’ju bëjë dhe ju mire kontakti me ta.
Parashikimet në dashuri: Këtë javë do të kaloni gjithnjë e më shumë kohë me atë që dashuroni është koha e duhur për ta bërë lidhjen tuaj të fortë dhe për t’u afruar më shumë me zemrat tuaja.Së bashku do të organizoni një drek apo dhe nje takim me familjen tuaj qe te shpreheni me mire me i/ edashuren tuaj , zgjidhni një destinacion romantik dhe ndoshta është koha më e mirë për të diskutuar evolucionin e marrëdhënies tuaj. Ju që jeni vetëmjepini pak kohë për t’u kujdesur vetes tuaj dhe për ta trajtuar sa më shumë që mundeni. Do të ketë flirtim intensiv, shijojeni!
Parashikimet profesionale: Në rrugën drejt arritjes së planeve tuaja të biznesit, mos harroni se Italia (Roma) nuk u ndërtua në një kohë të shkurtër. Prandaj duhet të jeni të durueshëm. Mbani forcën tuaj, përqëndrohuni në qëllimin tuaj në fund të javës, do të merrni lajme shumë të gëzueshme për pozitën që prej kohësh dëshironi për të arritur punën tuaj.Në financat tuaja, edhe pse nuk po kaloni periudhën e të ardhurave,  keniçdo arsye të buzëqeshni, pasi keni përmirësuar shumë financat tuaja dhe këtë javë hyrja e të ardhurave nga një burim i panjohur deri tani do të jetë me të vërtetë një dhuratë shumë e rëndësishme për ju.

PESHQIT

Të përgjithshmet: Kjo javë do t’ju bëjë të ndiheni plotësisht mirë dhe të kënaqur, kështu që mbajeni këtë situatë. Nevojiten pushime relaksimi. Mbajeni mend këtë dhe t’jaofroni vetes tuaj, pasi kohët e fundit është e vërtetë që e keni lodhur atë. Një çështje familjare do t’ju shqetësojë mjaftueshëm dhe është mirë të kërkoni ndihmën e njerëzve tuaj të afërt që ta përballoni me sukses.
Parashikimet në dashuri: Ju presin surpriza të bukura deri nga mesi i javës. Për ju që jeni në një lidhje e Merkura, e Enjtja dhe e Premtja do të jenë ditë plot emocione. Do të ndani shumë momente dashamirëse me i/e dashuren tuaj  dhe kjo do t’ju bëjë edhe më të plotë dhe të lumtur.Nëse jeni ende i vetëm, këto ditë mund të shijoni disa momente shumë të veçanta të flirtimit, por gjithashtu mund të përjetoni një dashuri të fortë.
Parashikimet profesionale: Në punën tuaj duket se forcat tuaja dhe puna ju dallojnë më shumë se kurrë më parë. Energjia juaj rritet ndjeshëm, por kjo nuk do të thotë se bën mirë intesiteti i punës, qetësohuni pak, organizoni qëllimet tuaja mos u tërhiqni dhe mos u nxitoni për të marrë vendime në lidhje me ndryshimet në nivel profesional.Mos i shpenzoni paratë tuaja për nevoja të panevojshme, jepni përparësi nevojave tuaja reale dhe mos u shqetësoni nga tendenca e konsumimit. Shikoni nënshkrimin e kontratave dhe dokumenteve ligjore sepse kan nje vlere ta madhe ne nje te ardhme te afert!