Mëngjesi nis me reshje, mësoni si pritet të jetë moti

Mëngjesi nis me reshje, mësoni si pritet të jetë moti

434
0

Sipas Insitutit të Gjeoshkencave ditën e sotme (e premte, dt.11) priten reshje të dobëta ose lokale të dobëta në disa qarqe të territorit.

 

TEMPERATURAT

Sot (e premte, dt.11) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 18 / 27 °C

në vendet e ulëta: 17 / 28 °C

në vendet malore: 12 / 21°C.

 

ERA

 

Sot (e premte, dt.11) era pritet të fryjë e lehtë deri në mesatare.