Mediat greke thanë se Rama shkoi fshehurazi në shtetin fqinj, reagon kryeministri:...

Mediat greke thanë se Rama shkoi fshehurazi në shtetin fqinj, reagon kryeministri: Kalinihta nga Surreli, pedhaqia! S’bëj pushime jashtë që nga 2013-a (E PLOTË)

503
0

Kreu i qeverisë përgënjeshtroi lajmin se ishte larguar për pushime në Greqi, lajm i cili u publikua nga disa media helene.

rama.jpg

Nëpërmjet profilit të tij në ‘’Facebook’’, kryeministri i etiketoi si ‘’kazan’’ duke theksuar se nuk ka bërë prej 6 vitesh pushime jashtë shtetit. Ndërkohë, ai nuk la pa sulmuar dhe mediat shqiptare që përhapën lajmin në fjalë, të cilat sipas tij duhej të verifikonin lajmin.

 

Postimi i Edi Ramës:

 

Ehhh! Ç’e ka gjetur këtë milet me lajmet në internet

 

Tamam hedh një budalla një gur në lumë dhe 100 të mençur s’e nxjerrin dot…

edi.jpg