Mbledhja e Komisionit të Reformës Zgjedhore, ironizon Vasili: Kjo është si t’i...

Mbledhja e Komisionit të Reformës Zgjedhore, ironizon Vasili: Kjo është si t’i varësh mëlçitë ujkut në qafë

369
0

Ish-deputeti i LSI-së Petrit Vasili ka komentuar deklaratat e bashkëkryetarit të Komisionit për Reformën Zgjedhore Damian Gjiknuri pas mbledhjes.

Vasili ironizon Gjiknuri, teksa thotë se Reforma Zgjedhore nuk mund të bëhet me personat që vodhën vota, ndërsa shprehet se kjo është si t’i varësh mëlçitë ujkut në qafë.

“Ti varesh melcite ujkut ne qafe!?

Sic eshte ky “Termet,termet” Gjiknuri ashtu eshte edhe Komisioni Parlamentar i Reformes Zgjedhore.

Termet Gjiknuri me shoke, qe blene,grabiten dhe plackiten votat me kriminele e horra po bekan reformen zgjedhore.

Te bejne keta reformen zgjedhore eshte ti varesh melcite ujkut ne qafe..”, shkruan ish-deputeti në Facebook.

fhjkl.png