Largoni të gjitha gurëzat nga dhëmbët për vetëm një minutë

Largoni të gjitha gurëzat nga dhëmbët për vetëm një minutë

959
0

Ne të gjithë duam të mbajmë higjienën e gojës dhe të kemi dhëmbët më të bukur dhe më të bardhë. Prandaj, ne shpesh blejmë preparate (të cilat përmbajnë shumë kimikate të dëmshme) për zbardhjen.

Ne as nuk jemi të vetëdijshëm për dëmin ndaj trupit tonë. Prandaj, përdorimi i produkteve natyrore do të ishte një metodë shumë më e efektshme, më e kapshme dhe më e lirë. Për shembull, mund të vendosni vajin e kokosit në gojën tuaj ose të aplikoni atë në dhëmbët tuaj. Përsëriteni procedurën disa herë në javë dhe do të vini re rezultate pozitive në lidhje me zbardhjen dhe heqjen e gurëve nga dhëmbët.

Këtu është një recetë për higjienën orale: Përbërësit: gjysmë gotë me rozmarinë të freskët; 1 filxhan nenexhik të freskët; 2 gota ujë;

 

Përgatitja: Vendosni ujin të vloje, pastaj shtoni përbërësit dhe vloni ato për disa minuta të tjera. Pastaj lejoni që përzierja të qëndrojë e qetë për disa minuta, kullojeni dhe lëreni deri sa të marrë temperaturën e dhomës. Shpëlajeni gojën me këtë përzierje të ftohtë.