LAJM I FUNDIT/ Pengmarrje në Burrel, katër persona marrin me forcë 31-vjeçarin

LAJM I FUNDIT/ Pengmarrje në Burrel, katër persona marrin me forcë 31-vjeçarin

642
0

Një situatë e rëndë raportohet në Burrel, e cila ka marre përmasat e një pengmarrje.
Mësohet se 31-vjeçarin e kanë marrë me forcë në makinë një person.

“Më datë 17.10.2019, rreth orës 03:40, Policia e Komisariatit Mat ka marrë informacion se në lagjen “Pjetër Budi”, në Burrel, po ndodhte një konflikt mes disa personave.  Menjëherë shërbimet e Policisë kanë nisur hetimet për verifikimin e rastit dhe rezultoi se shtetasi S. L., në bashkëpunim me shtetasit L. I., M. B., S.L., dhe I.K, për shkak të një konflikti të hershëm dyshohet se nën kërcënimin e armës ka marrë me forcë në automjet shtetasin A. H., 31 vjeç dhe më pas e ka dërguar në banesën e shtetasit I. K., në fshatin Batër e Madhe, Burrel”, sqaron policia.

 

S.