Ky ilaç popullor në moment shëron dhembjen e kokës dhe migrenën

Ky ilaç popullor në moment shëron dhembjen e kokës dhe migrenën

549
0

Vepron më shpejt se çdo tabletë!

 

Njerëzit të cilët vuajnë nga migrena e dinë që është dhembje e tmerrshme, nga e cila, faktikisht, nuk mund të shpëtojnë Migrena mund t’ju shqetësojë. Mund t’jua shkatërrojë jetën.

 

Ajo që është edhe më keq, atë nuk është e mundshme gjithmonë ta mposhtësh me ndihmën e ilaçeve kundër dhembjeve, transmeton Telegrafi.

 

Mirëpo, çfarë të bëhet në raste të këtilla?

 

Pakkush e di që ekziston metoda e cila u ndihmon praktikisht të gjithë njerëzve. Juve ju mbetet të vendosni, mirëpo asgjë nuk ju kushton nëse e provoni.

 

Metoda e propozuar e shërimit nga migrena është shumë e thjeshtë: E gjitha që do t’ju jetë e nevojshme është kripa dhe lëngu i limonit.

 

Të parën duhet ta zgjidhni kripën. Është ideale të jetë e cilësisë së lartë. Më së miri është të përdoret kripa kristalore e Himalajeve, sepse është shumë e pasur me minerale.

 

 

Kjo kripë përmban 84 elemente, gjë që është shumë më mirë, nëse merret parasysh që shkenca njeh 118 syresh.

 

Kripa mund t’ju shpëtojë nga dhembja e kokës, migrena, të shtojë nivelin e seratoninës në gjak, të forcojë sistemin nervor, normalizojë balancën e thartirës-alkale në organizëm.

 

Pra, ajo që duhet ta bëni është që në një gotë të qitni lëng nga 2 limonë të freskët të shtrydhur dhe t’i shtoni në të 2 lugë kafeje kripë.

 

Përzieni, rekomandohet përzierja të bëhet në një enë më të madhe dhe në të të shtoni një gotë ujë (200 ml).

 

Pijen përzini dhe pini me një gllënjkë. Shija është – e tmerrshme! Mirëpo kjo pije vepron në moment, si magji e vërtetë!

 

Për vetëm disa minuta do të ndieni një lehtësim të madh, dhembja gradualisht do të fillojë të pushojë.

 

Vërejtje: Kjo pije nuk u rekomandohet personave të cilët kanë shtypje të lartë të gjakut.