Ky është polici që duam? Shikoni si i’a fut me grusht qytetarit...

Ky është polici që duam? Shikoni si i’a fut me grusht qytetarit në Shëngjin

4334
0

polici-grushtonNjë video e publikuar mbrëmjen e të shtunës pritet të ngjallë debate mbi figurën e policit.

Megjithë përpjekjet e Ministrisë së Brendshme dhe vetë ministrit Tahiri për të rregulluar imazhinë e Policisë, një video si kjo më poshtë, i hedh në kosh të gjitha përpjekjet.

Video e publikuar nga Jetaoshqejf tregon momentin kur një polic rrugor debaton me një qytetar në Shëngjin, që siç kuptohet ka të bëjë me parkimin e makinës dhe me një grusht, njësoj si në boks e plas në tokë.

Si të mos mjafonte mjaftonte e majta që i dha në fytyrë qytetarit, polici merr zemër kur e sheh atë të rrëzuar dhe i fut edhe një të majtë tjetër.

Në vendngjarja u grumbulluan disa njerëz, mes të cilëve edhe një polic tjetër, ndërkohë që ende nuk bëhen të ditura motivet e kësaj skene.

https://www.youtube.com/watch?v=kmoBbVkeMJk

Shperndaje