“Kur fati të troket në derë”/ 55 vjeçarja fiton para në lotari,...

“Kur fati të troket në derë”/ 55 vjeçarja fiton para në lotari, pasi mposht sëmundjen e rëndë

495
0

55 vjeçarja, Lynne Price nëna e tre fëmijëve zbuloi se kishte fituar lotarinë vetëm pak minuta pasi i thanë se fitoi luftën me kancerin e gjirit. Cifti përqafoi njëri-tjetrin me gëzim dhe bërtitën me të madhe nga kënaqësia.

 

Lynne u diagnostikua me kancer gjiri në vitin 2015, por fatmirësisht ia doli që ta mundte dhe të kurohej plotësisht.

 

Çifti nga South Wales zbuloi se kjo është hera e tretë që fitojnë lotarinë e madhe.