“Kujdes, kaq po të them”, Lorenc Vangjeli përplaset keq me Fitim Zekthin,...

“Kujdes, kaq po të them”, Lorenc Vangjeli përplaset keq me Fitim Zekthin, Fevziu iu fik mikrofonat

430
0

 

Analisti Lorenc Vangjeli dhe Fitim Zekthi

Analisti Lorenc Vangjeli dhe Fitim Zekthi janë përplasur keq mbrëmjen e sotme, teksa diskutonin për krizën në Gjykatën Kushtetuese.

 

Ka qenë fillimisht Lorenc Vangjeli ai që ka provokuar debatin pasi një shprehje e tij është keqkuptuar nga Zekthi. “Kur të shkep kadiu nuk ke ku ankohesh…”, tha Vangjeli, ndërsa Zekthi ia ktheu sërish me kunjë duke ndezur keq debatin mes të dyve.

 

Për të vendosur qetësinë por dhe për të shmangur transmetimin e fjalëve që po thuheshin mes dy analistëve në debat e sipër, drejtuesi i emisionit Opinion Blendi Fevziu i kërkoi regjisë tju fikte mikrofonat.

 

Për shkak të audios së ulët, debati nuk është shumë i kuptueshëm.