KUIZ: Ku është qeni? (Foto)

KUIZ: Ku është qeni? (Foto)

1248
0

Ju deshën 9 muaj me radhë karikaturistit hungarez Gergely Dudas për të hartuar një lojë të tillë. Ky stil lojërash janë “trendy” në internet dhe vënë në lëvizje një pjesë të mirë të trurit tonë.

Ajo që duhet të gjejmë në këtë figurë është një qen me pika në mes të gjithë këtyre lopëve.

Qeni dhe lopët janë shumë të ngjashëm në pamje të parë, por ajo që bëjnë diferencën janë veshët, të cilët kanë një ngjashmëri me brirët e tufës.

Qeni ndodhët në rreshtin e katërt, i katërti në numër nga e djathta. /tvklan.al

qeni-2_1472801235-915869

Shperndaje