‘Kjo quhet blasfemi’! Interneti çmendet nga fjalimi i aktores

‘Kjo quhet blasfemi’! Interneti çmendet nga fjalimi i aktores

478
0

Thandie Newton, aktorja angleze rrëmbeu çmimin si aktorja më e mirë jo protagoniste në ceremoninë e 70-të të çmimeve Emmy. Pas duartrokitjeve, ajo që do të mbahet mend gjatë nga e gjithë mbrëmja ishte fjalimi i aktores. “Unë as nuk besoj në Zot, por sot do ta falenderoj,- u shpreh ylli i Westworld pasi mori çmimin. Jam kaq e bekuar të punoj me njerëzit që kam punuar deri tani. Kaq u desh dhe deklarata e saj ateiste u bë menjëherë vatër diskutimi në rrjetet sociale. “Thandie NeWton tha se nuk beson në Zot, por do ta falenderonte sot “atë”. Kjo quhet blasfemi.”- shkuan dikush në Twiiter.