Kjo është “çmenduria” e horoskopit për diten e fundit te vitit e...

Kjo është “çmenduria” e horoskopit për diten e fundit te vitit e martë 31 dhjetor 2019

446
0

Ky është horoskopi për ditën e martë 31 dhjetor 2019. Njihuni me parashikimin e astrologut italian Paolo Fox, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje.

Dashi

Mendoni, rimendoni dhe vlerësoni çdo gjë që do të ndodhë. Duke nisur nga ky fundvit, do të kuptoni se do të nisë një fazë e mbushur me frymëzim dhe risi, ide dhe projekte. Ka shumë mundësi edhe situata të cilat duhet të gjejnë zgjidhje sa më parë.

Demi

Jeni aq pozitiv sa që doni t’iu përkushtoheni sa më shumë projekteve të reja, në vend që të mendoni për të festuar. Shumë prej jush kanë vendosur që ti vënë vetes rregulla fikse në përditshmërinë e tyre.

Binjakët

Duket se për ju Viti i Ri do të jetë i mbushur me mendime dhe reflektime. Do të keni probleme me çështjet e zemrës dhe në raportet që kanë të bëjnë me ndjenjat. Do të përballeni me shqetësime lidhur me çështje që kanë të bëjnë me besnikërinë dhe nuk do të ndiheni plotësisht të kënaqur.

Gaforrja

Ka shumë mundësi që të pushoni gjatë kësaj dite, por e ardhmja do të jetë e mbushur me nervozizëm. Do të ndiheni të acaruar shpesh dhe kjo situatë do të përmirësohet vetëm me ardhjen e pranverës.

Luani

Për të gjithë të lindurit e kësaj shenje, çdo gjë do të jetë bardhë e zi. Qartësohuni me njerëzit që keni përreth dhe rrini larg atyre që nuk ju bëjnë mirë.

Virgjëresha

Ju pëlqen që të planifikoni çdo gjë dhe të mos merreni me gjëra të tjera. Disa nga ju mund të vuajnë një largim apo një moskuptim me një njeri të afërt.

Peshorja

Profesionalisht ky nuk ka qenë viti më i mirë, edhe pse keni arritur disa rezultate, lodhja ka qenë vërtetë e madhe. Bëni kujdes dhe mos lejoni që të dominoheni nga nervozizmi.

Akrepi

Dita do të jetë një ditë e mbushur me re për të lindurit e kësaj shenje, ndaj mundohuni që të ruani qetësinë. Me kalimin e ditëve, do të arrini që të gjeni energjitë e duhura, por mos i çoni dëm duke i shpërdoruar kudo.

Shigjetari

Gjatë këtij viti duhet ti jepni fund raporteve konfliktuale në dashuri dhe atyre të komplikuara. Bëni mirë që të largoni degët e thata dhe të rrini larg situatave të vështira.

Bricjapi

Qielli do të jetë mjaft i favorshëm për të lindurit e kësaj shenje. Sa i takon ndjenjave, do të nisë diçka e re dhe e freskët. Lidhur me projektet e punës, duhet që ti mbani këmbët në tokë dhe të veproni me kujdes.

Ujori

Vështirë se do ti vini nën fre të lindurit e kësaj shenje dhe viti që do të nisë, nuk do ju lejojë që t’iu ikni situatave, shkruan noa.al. Me gjasë do të jeni të drejtpërdrejtë, veçanërisht në dashuri.

Peshqit

Kujtimet do të sjellin ndjesi melankolie, por kjo gjë është normale. Mund të mendohet për momente pozitive por edhe negative. Mundohuni që të jeni të qetë, në mënyrë që ta kaloni sa më mirë nisjen e vitit. /noa.al