Keni plane? Mësoni më parë si pritet të jetë moti sot

Keni plane? Mësoni më parë si pritet të jetë moti sot

372
0

Sipas Institutit të Gjeoshkencave ditën e sotme priten reshje të dobëta në të gjitha qarqet. Në qarqet Shkodër, Dibër, Korçë dhe Gjirokastër priten reshje lokalisht. Në zona të kufizuara të qarqeve, nuk përjashtohet mundësia që të ketë ndonjë reshje në formë shtrëngate me kohëzgjatje të shkurtër, më e mundshme në terrenet malore (dhe ato pranë tyre) kryesisht gjatë pasditeve.

 

TEMPERATURAT

 

Sot temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

 

në bregdet: 19 / 27 °C

 

në vendet e ulëta: 20 / 24 °C

 

në vendet malore: 12 / 22 °C.

ERA

Sot (e enjte, dt.12) era do të fryjë e lehtë deri mesatare.

auto_m21568237488.jpg