Jonida Maliqi sonte përfaqëson Shqipërinë në Eurovizion

Jonida Maliqi sonte përfaqëson Shqipërinë në Eurovizion

523
0

Jonida Maliqi sonte do ta këndojë këngën ‘Ktheju tokës’ në Eurovizion. Në Tel Aviv të Izraelit sonte do të mbahet nata e dytë gjysmëfinale e festivalit ‘Eurovision 2019’, shkrua lajmi.net.

 

Janë gjithsej 18 shtete që do të garojnë, ndërsa vetëm 10 prej tyre do të arrijnë të kualifikohen në finalen e madhe të 18 majit.

 

Këngëtarja Jonida Maliqi sonte do ta përfaqësojë Shqipërinë me këngën ‘Ktheju tokës’.

 

Nata e parë gjysmëfinale është mbajtur të martën dhe në vazhdim ua sjellim emrat e 10 finalistëve të parë:

 

1.Greqia – Katerine Duska me “Better Love”

  1. Bjellorusia – ZENA me “Like It”
  2. Serbia – Nevene Bozovic me Kruna”
  3. Qiproja – Tamta me “Replay”
  4. Estonia – Victor Crone me “Storm”
  5. Republika Çeke – Lake Malawi me “Friend Of A Friend”
  6. Australia – Kate Miller-Heidke me “Zero Gravity”
  7. Islanda- Hatari “Hatrið mun sigra”
  8. San Marino – Serhat, “Say Na Na Na”
  9. Sllovenia – Zala Kralj & Gasper Santl me “Sebi”.