I akuzuar për përndjekje, arrestohet 26 vjeçari

I akuzuar për përndjekje, arrestohet 26 vjeçari

465
0

Një 26-vjeçar është arrestuar, pasi akuzohet për përndjekje.

Sipas policisë i arrestuar është  shtetasi me inicialet A.mnjë 26- vjeçar nga Mati, i akuzuar për përndjekje.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Mat, arrestuan shtetasin A.M, 26 vjeç, banues në Burrel. I riu ishte shpallur në kërkim nga Shërbimet e Komisariatit të Policië Mat, për veprën penale të “Përndjekjes”, dhe në ngarkim të tij, Gjykata e Rrethit Gjyqësor Mat ka vendosur si masë sigurimi “Arrest në burg”, për këtë vepër penale. Materialet i kaluan Prokurorisë për veprime të mëtejshme.