Humbi betejën me sëmundjen, ndahet nga jeta prezantuesja e njohur

Humbi betejën me sëmundjen, ndahet nga jeta prezantuesja e njohur

357
0

 

Prezantuesja Magenta Devine, i njohur për paraqitjet e saj në Rrjetin 4 të Kanalit 4 dhe Rough Guide të BBC ka vdekur pas një sëmundjeje.

Sipas familjes së saj, 61-vjeçarja ishte duke u trajtuar në një spital në Londër.

E njohur për syzet e diellit dhe veshje elegante, Devine,  emri i vërtetë Kim Taylor, lindi në Hemel Hempstead në vitin 1957.

Në një deklaratë, familja e saj e kujtoi atë si “një shkrimtare të talentuar dhe me plot stil në ekran, e cila u admirua shumë nga miq e kolegë për kreativitetin dhe domethënien e saj”.

_105915957_devine2.jpg

Street-Porter gjithashtu, e falenderoi Devine në Tëitter, duke e përshkruar atë si “një prezantuese të shkëlqyer”.