HOROSKOPI javor, shenjat më me fat, 9-15 Dhjetor

HOROSKOPI javor, shenjat më me fat, 9-15 Dhjetor

714
0

DASHI

Nëse kohët e fundit ju është dashur të merreni me debate në dashuri ose me njerëz të vështirë, përpiquni të mos e teproni. Ju gjithashtu mund të jeni në gjendje të bëni një hap përpara në lidhje me atë që e konsideroni problem. Fundjava tjetër do të jetë e mirë për beqarët që kërkojnë marrëdhënie të përkohshme. Në punë keni disa dyshime, nuk jeni të kënaqur me punën tuaj, mund të ketë lajme ditën e mërkurë. Eshtë mirë që shpenzimet t’i mbani nën kontroll.

DEMI

Dashuria favorizohet nga ndikimi i rëndësishëm i Venusit që këtë javë do t’ju ??bëjë të përjetoni ditë intriguese. Do i jetoni marrëdhëniet tuaja me pasion. Në punë mund të paraqisni propozime dhe ide, por nuk është e sigurt që do të merrni menjëherë përgjigje. Ditë interesante e hëna, falë hyrjes së Hënës në shenjën tuaj. Gjatë javës do të jeni mjaft të qetë, por shmangni risqet.

BINJAKET

Ju nuk po përjetoni një kohë të qetë, po përpiqeni të zgjidhni problemet që lidhen me punën dhe paratë, të cilat mund të ndikojnë edhe në marrëdhënien tuaj. Ditët e ardhshme mund të lindin konflikte të mëtejshme, por mos u shqetësoni, ka një përgjigje për gjithçka. Në punë, ju e keni ndjerë se jeni lënë mënjanë, është koha të rikuperoni ose të bëni ndryshime. Një javë interesante ju pret, veçanërisht të mërkurën.

GAFORRJA

Kriza e përjetuar në dashuri në fillim të dhjetorit duket se ka kaluar. Venusi është ende në kundërshtim, por ju po i tejkaloni telashet. Situata që nuk janë të lehta për t’u menaxhuar, veçanërisht nëse përballeni me të lindur në shenjat e Bricjapit ose Dashit. Në punë, mos u hidhni në aventura që tashmë e dini se janë të pamundura, duhet të jeni të kujdesshëm dhe të prisni. Një lajm i mirë pritet në javët e ardhshme, veçanërisht për projektet afatgjata.

LUANI

Me Mërkurin në shenjën tuaj, ditët e ardhshme rezervojnë emocione të rëndësishme për ju, madje edhe në sferën e miqësive. Për ata që duan të jetojnë histori të reja dashurie, ju jeni ndoshta dyshues për shkak të një historie që ka përfunduar keq dhe për të cilën ende ju djeg. Rifillim i punës për ata që u është dashur të përballen me një vit të vështirë si nga ana ekonomike ashtu edhe për arsye ligjore.

VIRGJERESHA

Ndiheni pak nën presion për shkak të disa përgjegjësive të familjes, kini kujdes nga e mërkura sepse mund të jeni pak jotolerantë. Ju duhet të gjeni kohë për një marrëdhënie në çift. E hënë e mbarë, më pak e marta dhe e mërkura. Në punë, ju duhet të jeni të qetë, veçanërisht duke mbajtur nën kontroll padurimin që po ndjeni. Debate të mundshme për çështje financiare.

PESHORJA

Kjo nuk është koha për të filluar sfidat dhe për të garuar me dikë. E premtja mund t’ju shohë të angazhuar në një provë, për të vlerësuar marrëdhënien tuaj si çift. Në punë është koha që të përvishni mëngët dhe të merrni masa për t’u vendosur në një pozicion avantazhi. Mos u nervozoni nëse gjërat nuk shkojnë saktësisht sipas planeve. Rënie e lehtë në mes të javës, e diela ditë më pozitive.

AKREPI

Ju nuk duhet të lejoni që asnjë polemikë të ndikojë në jetën dhe marrëdhënien tuaj, veçanërisht nëse është për shkak të parave dhe çështjeve të punës. Ditë interesante ajo e së dielës. Mundohuni të shëroni një marrëdhënie që është në krizë në ditët e para të muajit. Në punë mundohuni të përqendroni vëmendjen në ditët e ardhshme, sidomos të premten. Organizoni diçka të bukur.

SHIGJETARI

Lajme në dashuri për ata që kanë lindur në shenjën e Shigjetarit, veçanërisht për ata beqarë që tani mund të shijojnë dashuri të rëndësishme. Mërkuri ju bën të ndjeheni më të dashur dhe të dëshiruar. Një ditë veçanërisht interesante të dielën, organizoni diçka të bukur. Eshtë koha për t’u rikthyer në lojë përsa i përket punës. Së shpejti mund të keni përvoja të rëndësishme. Javë interesante sidomos teksa i afrohet fundit të saj.

BRICJAPI

Mundohuni të vlerësoni me kujdes situatën tuaj sentimentale; në horizont mund të ketë një propozim dashurie vërtet të rëndësishëm. Pjesa e parë e javës do të jetë shumë interesante. Ditë të rëndësishme në punë gjithashtu për ju që nuk jeni kurrë të kënaqur për shkak të ambicieve tuaja, ju jeni shumë kërkues ndaj vetes suaj. Mundohuni të qëndroni larg atyre që ju bëjnë nervozë.

UJORI

Koha për t’iu hapur botës dhe për të zbuluar ato që keni mbajtur të fshehura. Në dashuri, ditë pozitive duke filluar nga mesi i javës. Çiftet mund të fillojnë të bëjnë projekte të bashkëjetesës, mundësi të mira edhe për fillimin e historive të reja të dashurisë që mund të lindin pa vështirësi. Një moment i rëndësishëm për iniciativat e reja që do të jenë “karroca” juaj për vitin e ri. Javë interesante sidomos dita e mërkurë.

PESHQIT

Lodhja brenda marrëdhënies ndihet, veçanërisht nëse keni të bëni me dikë që shpesh ankohet, ose mbase nuk janë të kënaqur. Grindje të mundshme në mes të javës, më mirë t’i shtyni për më vonë debatet. Fundjavë interesante edhe për sa i përket punës, do të keni mundësi të riktheheni në lojë, të rikarikoni mendërisht bateritë tuaja dhe të mos lejoni të mbërtheheni nga ata që duan të pengojnë ngritjen tuaj.