Horoskopi javor 28 nëntor deri në 4 dhjetor

Horoskopi javor 28 nëntor deri në 4 dhjetor

257
0

Dashi

 

Do t’ju duhet të angazhoheni më seriozisht për një problem urgjent që lidhet me riparimin e pajisjeve elektroshtëpiake, instalimin apo gjëra të tjera të rëndësishme për shtëpinë tuaj. Çështjet profesionale ose arsimimi i të afërmit tuaj mund të jenë gjithashtu një shqetësim. Gjatë kësaj jave, mund t’ju duhet të blini një paisje të re për shtëpinë tuaj. Kjo është një javë në të cilën shumë do të gëzohen për një blerje. Do të angazhoheni në zgjidhjen e problemeve të ndryshme në lidhje me paratë, zgjidhjen e një dokumenti apo kontratë financiare si dhe kryerjen e pagesave të ndryshme. Gjatë javës, marrëdhëniet mes meshkujve në familje apo në rrethin tuaj të të afërmve do të jenë dinamike, për shkak të detyrave dhe aferave të përbashkëta që do të jenë prioritare këtë javë. Djemtë dhe vajzat do ta kenë të vështirë të marrin atë që duan për veten e tyre. Ka të ngjarë të përballeni me rezistencë të fortë nga njerëzit që janë pjesë e familjes suaj. Probleme të ndryshme mund të lindin në banesën ku jetoni. Do t’ju kërkohet të jeni shumë më të përgjegjshëm në punët tuaja. Angazhimet në lidhje me shtetin apo institucione të tjera janë të mundshme, mund të keni takime të rëndësishme me njerëz që janë në pozicone drejtuese të larta. Kjo do të jetë një javë me biseda dhe vendime të rëndësishme. Meshkujt do fokusohen me shumë kujdes dhe përgjegjësi në çështjet e tyre financiare. Dëshira juaj për të arritur të ardhura më të mira nuk duhet t’ju përfshijë në veprime që janë të paligjshme ose të rrezikshme. Në jetën tuaj personale, do të përjetoni emocione të këndshme me partnerin tuaj. Provokimet janë të mundshme nga personat e lindur në shenjën e Demit, Virgjëreshës apo Bricjapit. Skenat e xhelozisë gjithashtu do të zhvillohen dhe do të përfundojnë në mënyrë të pakëndshme për ju. Gratë do të kërkojnë zgjidhje të arsyeshme për problemet e tyre, duke shmangur komplikimet apo shtyrjen e tyre. Do të kënaqeni duke komunikuar me miqtë tuaj. Kjo do të jetë një javë e favorshme për rivendosjen dhe harmonizimin e marrëdhënieve të prishura ose të harruara me njerëz nga distanca të ndryshme.

 

Demi

 

Shmangni krijimin e tensioneve apo shqetësimeve rreth jush, veçanërisht në çështjet materiale apo pronësore. Zhvillimi i këtyre punëve, pavarësisht nëse e shihni apo jo, do të jetë i favorshëm për ju si rezultat përfundimtar. Gjatë kësaj jave, disa prej jush mund të jenë të kënaqur me një blerje ose marrjen e një dhurate të papritur. Në përgjithësi, fati këtë javë do t’ju jepet kryesisht në çështjet tuaja materiale. Do të organizoni një festë në shtëpinë tuaj ose do të merrni pjesë në një festë në shtëpinë e miqve ose të afërmve tuaj. Do të keni arsye për të bërë disa përgatitje paraprake. Gjatë javës do të keni një vizitë në shtëpinë tuaj lidhur me zgjidhjen e ndonjë çështjeje të rëndësishme familjare apo sociale. Këtë javë do të përjetoni lajme të pakëndshme lidhur me një person që ju pëlqen dhe ka mundësi që ky të jetë një person publik. Do të jeni në gjendje të zgjidhni marrëdhënie komplekse me të lindurit në shenjat e Shigjetarit, Dashit ose Luanit. Java do të jetë e favorshme për zhvillimin e çështjeve, dokumenteve dhe marrëveshjeve ligjore apo trashëgimore. Gjatë këtyre ditëve, shumë do të mund të gëzohen për paratë ose një dokument financiar që do t’ju vijë përmes dikujt në rrethin tuaj të të afërmve. Djemtë dhe vajzat duhet t’i kushtojnë vëmendje shëndetit të tyre, veçanërisht ata që kanë ndonjë sëmundje kronike ose të trashëguar. Java do të favorizojë planifikimin e disa ndryshimeve serioze në jetën tuaj. Në këtë fazë, kjo mund të kërkojë bisedime ose takime paraprake, por përgjithësisht zbatimi i një plani të tillë tashmë është në lëvizje. Meshkujt do të emocionohen. Kjo javë nuk përjashton një flirt të shkurtër për një vajzë që ju bën përshtypje në një farë mënyre. Lajmet e pakëndshme mund t’ju shqetësojnë, por në të njëjtën kohë do të kuptoni se kështu zhvillohet jeta e njeriut. Gjatë javës, do të kuptoni gabimin tuaj lidhur me një humbje që keni pasur në të kaluarën tuaj. Gratë do të kalojnë një javë interesante me ngjarje dhe përvoja emocionuese. Gjërat që ndodhin në jetën tuaj personale ose intime do t’ju emocionojnë. Do të kaloni mjaftueshëm kohë duke u takuar dhe duke folur me njerëzit që ju pëlqejnë. Gjatë javës do të keni marrëdhënie të rëndësishme me personat e lindur në shenjën e Bricjapit, Demit ose Virgjëreshës.

 

Binjakët

 

Duhet të jeni më të kujdesshëm me fëmijët tuaj apo të rinjtë e tjerë me të cilët do të keni kontakte gjatë këtyre shtatë ditëve. Shmangni marrjen e vendimeve për ta. Ju padyshim rrezikoni të sillni konfuzion dhe kaos në jetën e tyre, gjë që mund t’i shkaktojë edhe ndonjë humbje. Kjo javë do t’ju kërkojë të komunikoni më me kujdes me njerëzit e tjerë, të shmangni konfliktet dhe kontradiktat, në mënyrë që të arrini gjëra të rëndësishme për ju. Përpiquni të jeni të vëmendshëm ndaj mendimeve të njerëzve të tjerë, t’i dëgjoni ato dhe të bëni kompromise. Përndryshe, rrezikoni të krijoni tension të panevojshëm në jetën tuaj ose t’i shkaktoni vetes disa humbje. Do të merrni disa lajme që për disa arsye do t’ju trishtojnë dhe zhgënjejnë. Në përgjithësi, planet tuaja të udhëtimit gjatë javës nuk kanë gjasa të përmbushin pritshmëritë tuaja, por me shumë mundësi do të ketë arsye të mira për këtë. Djemtë dhe vajzat do të kenë një javë të favorshme për arritjen e rezultateve të rëndësishme në arsim, karrierë dhe paraqitje të tjera. Ngjarje të ndryshme në familje do t’ju angazhojnë në detyra apo përgjegjësi të ndryshme, të cilat nuk duhet të merren lehtë nga ana juaj. Mos i krijoni vetes komplikime të panevojshme. Meshkujt do të kenë një jetë sociale më aktive këtë javë, e cila do të lidhet me takime të ndryshme, mbledhje, pritje të mysafirëve në shtëpinë tuaj. Jeni gati të vizitoni një bankë apo institucion tjetër për diçka që nuk ju ka pëlqyer dhe jeni të pakënaqur me shërbimin e tyre. Vajzat do të vendosin në planet e tyre më shumë emocione pozitive, të cilat do të kenë lidhje me njerëzit e afërt. Ju mund të organizoni një lloj takimi të improvizuar në shtëpinë tuaj. Ngjarje interesante do të ndodhin rreth fëmijëve apo nipërve tuaj, si dhe në jetën tuaj të dashurisë.

 

Gaforrja

 

Do të arrini dashurinë dhe harmoninë në jetën tuaj, pavarësisht moshës. Do të ketë ngjarje, biseda ose vendime të rëndësishme që do të ndikojnë në jetën tuaj personale. Jeta juaj e dashurisë mund të jetë më emocionale dhe më e gjallë, nëse tashmë keni një lidhje afatgjatë. Nëse partnerin e keni takuar këtë vit, marrëdhënia juaj mund të kalojë në një fazë të re zhvillimi. Këtë javë do të habiteni nga paratë ose një ofertë që do të merrni nga një burim i papritur. Disa nga shqetësimet tuaja këtë javë do të lidhen me shëndetin e një personi në rrethin tuaj të miqve, fqinjëve apo kolegëve. I afërmi ose shoku juaj i ngushtë do të krijojë ankth me problemet e tyre personale ose me gjendjen e tyre shëndetësore. Kjo javë paralajmëron një festë ose një ngjarje tjetër të rëndësishme që do t’ju bashkojë me një grup njerëzish. Për disa prej jush, java paralajmëron lajme që lidhen me shtatzëninë ose lindjen e një fëmije. Djemtë dhe vajzat do të duhet të jenë të kujdesshëm me gjërat e tyre personale, me informacionin që ruajnë në telefon apo kompjuter. Kjo është veçanërisht e vërtetë për ata prej jush që keni një lidhje romantike që e mbani të fshehtë për çfarëdo arsye. Java nuk përjashton sëmundjet që lidhen me pagjumësinë, migrenën, problemeve me presionin e gjakut, aritmisë etj. Meshkujt, duke përjetuar disa probleme këtë javë, do të jenë më të aftë të zgjedhin ose përmirësojnë marrëdhëniet e tyre me persona të tjerë, kryesisht të gjinisë mashkullore. Konfliktet tuaja me kolegët apo mbikëqyrësit në vendin tuaj të punës do të jenë emocionale. Tensionet mund të lindin edhe në marrëdhëniet e biznesit, për ju që i keni. Gjatë javës, mund t’ju paraqitet një ide ose informacion në lidhje me një punë të re ose biznes të ri. Do të jetë e rëndësishme për gratë këtë javë t’i sigurojnë vetes rehati duke pastruar shtëpinë dhe duke hedhur sende dhe pajisje të panevojshme ose që nuk funksionojnë. Gjatë kësaj jave mund të keni angazhime në lidhje me dokumentet ose përgjegjësitë që keni ndaj pronës. Në përgjithësi, kjo do të jetë një javë e suksesshme, duke ju dhënë përparim në çështje që janë të rëndësishme për ju.

 

Luani

 

Do t’ju duhet të merrni një vendim në lidhje me veprimet tuaja ose të ardhmen e një fëmije apo të riu. Në disa raste, mund të pritet që të ofroni një lloj ndihme ose mbështetje financiare në situatën e caktuar. Sipërmarrjet dhe planet tuaja do të marrin mbështetje për shkak të shfaqjes së rrethanave të ndryshme të favorshme ose mundësive të reja. Shmangni çdo formë mashtrimi ose manipulimi pasi kjo mund të shkaktojë probleme në ngjarje që janë të rëndësishme për ju. Një lajm ose një ftesë nga një person i afërt do t’ju shqetësojë me hezitimin tuaj për të dhënë një përgjigje pozitive ose për t’u angazhuar në ndonjë shërbim. Marrëdhëniet tuaja me njerëzit do të jenë të dobishme dhe produktive për të dyja palët. Surpriza e kësaj jave do të lidhet me një ngjarje në jetën e një vajze apo gruaje që jeton në një vend tjetër. Djemtë dhe vajzat do të kenë guximin të vendosin dashurinë, miqësinë apo marrëdhëniet familjare në vendin që duan. Nuk do të jeni të prirur për të bërë më shumë kompromise për njerëzit që tashmë ju kanë përdorur mjaftueshëm. Ka mundësi që të lindin shumë shpenzime dhe kjo të kërkojë një planifikim dhe organizim më të mirë të burimeve financiare. Problemet që do t’i rëndojnë meshkujt këtë javë do të jenë shkaktarë të shqetësimeve shëndetësore: dhimbje koke, pagjumësi, aritmi, depresion etj. Mos harroni se secili nga problemet që do t’ju lindin në jetën tuaj gjatë këtyre ditëve mund të zgjidhet me diplomaci, takt dhe durim. Gjatë javës do të ketë njerëz që do t’ju bëjnë të lumtur dhe ata do të jenë të afërmit ose miqtë tuaj. Njohjet e reja për gratë këtë javë do të kenë zhvillime interesante në javët e mbetura deri në fund të vitit. Surprizat gjatë këtyre ditëve do të lidhen me miqtë tuaj ose me të ardhura të papritura financiare. Gjatë kësaj jave do të ketë një interes të shtuar për biznesin tuaj apo atë që bëni. Marrëdhëniet e vështira me fëmijët ose me vëllezërit e motrat do të lindin lehtësisht gjatë kësaj periudhe.

 

Virgjëresha

 

Do të keni një bisedë të rëndësishme me një fëmijë ose një të afërm. Ndoshta ky person nuk jeton afër jush dhe aktualisht keni një marrëdhënie të ndërlikuar. Kjo do të jetë një javë e pafavorshme për një çështje gjyqësore në lidhje me të drejtat prindërore ose mbështetjen financiare të një fëmije (nëse jeni i përfshirë në veprime të tilla). Njohjet e reja do të jenë premtuese, për sa kohë që nuk keni kërkesa shumë të larta dhe vetëbesim shumë të lartë për veten tuaj. Gjatë javës do të ndiqni zhvillimin e problemeve që kanë lindur tashmë apo një situatë të komplikuar në jetën e një gruaje në familjen tuaj. Këto gjëra mund të kenë të bëjnë me martesën e saj ose marrëdhëniet romantike. Mos krijoni pritshmëri të mëdha në lidhje me një udhëtim që do të bëni ose që dëshironi të bëni në të ardhmen e afërt. Do të krijohen rrethana të reja ose do të merrni informacione që do t’ju zhgënjejnë ose do t’ju prishin planet. Djemtë dhe vajzat duhet të shmangin të jetuarit me ëndrra ose iluzione që koha tashmë ka treguar se nuk do të funksionojnë. Kini kujdes se çfarë ju premtojnë njerëzit që njihni së fundmi. Gjatë javës, problemet shtëpiake, dëmtimi i pronës ose pajisjeve dhe të tjera mund t’ju rëndojnë mendërisht. Meshkujt do të përballen me shumë probleme në shtëpi dhe jo vetëm në ato shtëpiake. Kujdeset ose shqetësimet që lidhen me shëndetin e një personi të dashur ose shëndetin tuaj janë të mundshme. Argumente apo situata konflikti janë të mundshme provokuar nga ndikimi negativ i njerëzve të tjerë. Mos lejoni që fjalët e njerëzve jashtë familjes t’ju manipulojnë për gjërat që ndodhin në shtëpinë tuaj. Gratë do të kenë një kohë të favorshme për zhvillimin e çështjeve familjare, për organizimin e mbledhjeve familjare në raste të ndryshme. Këtë javë do të shihni se disa vendime të vështira që keni marrë disa kohë më parë janë tashmë baza e disa ngjarjeve ose sukseseve të favorshme në jetën tuaj. Gjatë javës do të kënaqeni me lajme, biseda apo takime me miq nga afër dhe larg.

 

Peshorja

 

Ngjarjet që do të ndodhin do t’ju bëjnë të jeni më seriozë dhe të përgjegjshëm në zgjidhjen e problemeve të ndryshme që janë të rëndësishme mbi të gjitha për familjen tuaj, e në disa raste do të ndikojnë edhe në punën tuaj. Gjatë këtyre ditëve do t’ju duhet t’i kushtoni vëmendje shqetësimit tuaj emocional që po përjetoni për shkak të ngjarjeve të ndryshme të ditëve të fundit. Do të duhet të kujdeseni vetë për shëndetin tuaj, i cili do të jetë i paqëndrueshëm. Mund të jeni nën presion, të jetoni ose të punoni në rrethana të pazakonta. Kjo javë do t’ju kënaqë me lajme ose ngjarje që lidhen me një grua. Gjatë javës tregohuni të kujdesshëm në çështjet apo angazhimet tuaja financiare, veçanërisht nëse ka të bëjë me punën me dokumente, marrëveshje kredie apo marrëveshje të tjera të ngjashme. Gjatë kësaj jave do t’ju intrigojë një bisedë ose një artikull/libër që do të lidhet me interesa të rëndësishme për ju. Java sjell një probabilitet të lartë kontaktesh me persona të panjohur për të cilët do të interesoheni për punën, veprimtarinë shoqërore apo politike. Djemtë dhe vajzat do të përpiqen të bëjnë plane realiste për gjërat me të cilat do të angazhohen gjatë këtyre ditëve. Jini të ndërgjegjshëm për njerëzit dhe rrethanat nga të cilat do të varet performanca e tyre. Meshkujt do të duhet t’i kushtojnë vëmendje jetës së tyre personale dhe veçanërisht marrëdhënieve të tyre të dashurisë. Mos e shtyni një bisedë ose takim për shkak të sikletit, pasigurisë ose emocioneve të tjera të ngjashme. Përpara jush është një javë vendimesh dhe ndryshimesh të rëndësishme që do të duhet të pranohen dhe zbatohen me gjithë përgjegjësinë tuaj. Kjo do të jetë një javë e përshtatshme për veprime gjyqësore apo ligjore. Vajzat do të befasohen si nga disa lajme ashtu edhe nga zhvillimi i disa ngjarjeve apo marrëdhënieve. Ndryshimet do të prekin shumë njerëz me të cilët keni kontakte të përditshme dhe në njëfarë mënyre reflektojnë mbi ju. Gjatë kësaj jave, do të jetë e rëndësishme të përshtateni shpejt, të shmangni kontradiktat dhe të shikoni më shumë gabimet ose mangësitë tuaja sesa ato të njerëzve përreth jush.

 

Akrepi

 

Do të keni shumë detyra për të përfunduar, afate të shkurtra për zbatimin e tyre dhe pothuajse fare kohë për pushim. Kjo do të kërkojë organizim maksimal dhe përmbushje të rreptë të detyrave tuaja. Do të jeni në gjendje të arrini ose të ruani stabilitetin financiar. Të ardhurat e reja nuk përjashtohen në buxhetin tuaj. Mund të ketë një shqetësim apo një angazhim shtesë lidhur me një dokument financiar apo një pagesë, por do të mund të gjeni një zgjidhje të shpejtë. Kjo do të jetë një javë e favorshme për shlyerjen e dokumenteve dhe kontratave financiare apo bankare. Gjatë kësaj jave do të simpatizoni një ngjarje në jetën e të afërmve tuaj. Disa momente të pakëndshme në familjen tuaj këtë javë mund të shkaktohen nga veprimet ose komentet e pamenduara të të tjerëve jashtë shtëpisë tuaj. Java do të jetë e paparashikueshme dhe e ndërlikuar nëse keni një angazhim me një çështje gjyqësore ose ligjore. Djemtë dhe vajzat do ta kenë të vështirë të realizojnë pritshmëritë e tyre për këtë javë, sepse disa nga idetë dhe planet tuaja do të kenë nevojë për shumë më tepër kohë për t’u zhvilluar. Gjatë javës do t’ju duhet të kërkoni një rrugëdalje nga situata të ndryshme të pakëndshme dhe të ndërlikuara. Komunikimi i vështirë do të lindë me njerëz që nuk do të jenë të prirur të bëjnë kompromis ose të kuptojnë këndvështrimin tuaj. Për ata burra që janë në proces të një lloj rinovimi, ndryshimi ose ndërtimi, mos i detyroni situatat e drejtuara vetëm nga interesi juaj, sepse mund të rezultojnë në dështim. Kjo do të jetë një kohë e eksperiencave të ndryshme që lidhen me suksese apo ngjarje të rëndësishme që lidhen me fëmijë apo persona më të vegjël se ju, të cilët janë kryesisht nga rrethi juaj i të afërmve. Kjo do të jetë një kohë e favorshme për përmbushjen e angazhimeve që lidhen me një fëmijë. Gjatë kësaj jave do të keni mundësi më të mira financiare ose një ide më të mirë për gjendjen tuaj financiare deri në fund të vitit. Gratë këtë javë do të mund të arrijnë një rritje të lehtë të të ardhurave. Gjatë javës do të flisni, do të ndani, do të organizoni evente të ndryshme kryesisht me njerëz që janë të afërmit, miqtë. Gjatë javës tregohuni më të kujdesshëm kur punoni me dokumentet financiare. Ju mund të krijoni pengesa, pengesa ose vështirësi të padëshiruara për veten tuaj.

 

Shigjetari

 

Gjatë javës do të shfaqet një angazhim apo ngjarje e rëndësishme që lidhet me të afërmin tuaj, i cili jo domosdoshmërisht duhet të jetoje afër jush. Në shumë mënyra, java do të jetë e ngarkuar emocionalisht pasi do t’ju kërkohet të keni një plan ose qëndrim paraprak për disa ngjarje. Tensioni mund të ndodhë për shkak të veprimeve të nxituara ose emocionale të njerëzve me të cilët do të keni kontakt. Tregohuni të kujdesshëm këtë javë dhe shmangni rreziqet, grumbullimet në vende publike dhe takimet me të panjohurit. Kjo javë mund t’ju kënaqë me lajmet që lidhen me ardhjen në jetë të një fëmije. Mund të merrni lajme të papritura në lidhje me një person me të cilin keni kontakte profesionale ose biznesi. Këtë javë, shumë do të kenë rastin të mblidhen me të afërmit dhe miqtë në shtëpi. Do të jetë e rëndësishme të mendoni se në cilat detyra dhe premtime angazhoheni. Mund të keni një vendim të rëndësishëm për të marrë, një vendim të rëndësishëm lidhur me një kontratë ose aktivitet të ri. Djemtë dhe vajzat do të marrin në konsideratë një udhëtim. Kontaktet tuaja me njerëz nga destinacione të ndryshme do të jenë shkaku i ideve dhe planeve të reja. Gjatë javës, jini të kujdesshëm në marrëdhëniet tuaja me njerëzit me të cilët keni aktivitete, detyra apo angazhime të përbashkëta. Çdo gjë mes jush duhet të jetë e qartë dhe pa sjellje të pahijshme apo dyshime. Këtë javë, meshkujt do të ndjekin ngjarjet në jetën e një personi të dashur. Mund të përjetoni një situatë të papritur ose stresuese në vendin tuaj të punës, që përfshin një marrëdhënie me kolegët ose klientët. Gratë do të kenë një javë të favorshme për të rregulluar dokumentet financiare. Disa nga ngjarjet e javës do të ndryshojnë në mënyrë dramatike pikëpamjet që keni për disa njerëz, situata apo ngjarje. Një ndryshim i rëndësishëm po troket në derën tuaj.

 

Bricjapi

 

Tregohuni të kujdesshëm me kontaktet tuaja të reja, qofshin ato profesionale, miqësore apo romantike. Gjatë javës, një person do të luajë një rol në jetën tuaj. Ai do të ketë një mision për të kryer dhe do të duhet të konsiderohet i tillë. Fëmijët ose të afërmit mund të jenë arsyeja e mbledhjes ose bisedave dinamike. Shumë do të kënaqen me lajmet në lidhje me lindjen e një fëmije. Pavarësisht zhvillimit të ngjarjeve pozitive gjatë javës, shumë do të jenë pre e ankthit apo frikës së brendshme. Për disa prej jush, kjo mund të ketë lidhje me një ngjarje personale ose biznesi dhe për të tjerët – me një problem të mundshëm shëndetësor. Gjatë javës, mund të zhgënjeheni nga pabesia ose keqdashja e një personi që njihni. Java do jetë e favorshme për planifikimin dhe realizimin e çështjeve të ndryshme familjare. Të ardhurat monetare në buxhetin e familjes do të lejojnë shpenzimet për kënaqësi të vogla, blerje e jo vetëm. Nëse doni të zgjidhni një problem në familjen tuaj me një bisedë, sigurisht që nuk do të ndodhë. Do të keni nevojë për veprime specifike dhe mbi të gjitha një ndryshim në sjelljen tuaj. Nëse lind një konflikt, jini të hapur për të dëgjuar fjalët e njerëzve të tjerë. Djemtë dhe vajzat do të diskutojnë ngjarje ose plane të ndryshme me një bashkëmoshatar. Në përgjithësi, do të jetë e vështirë të zbatoni planet tuaja këtë javë. Mund të keni pritshmëri më të mëdha për zhvillimin e disa ngjarjeve. Meshkujt do të kenë një javë të favorshme për çështjet e tyre financiare, veçanërisht ato që kanë të bëjnë me llogaritë e familjes, kreditë që ka familja juaj si detyrime ose nënshkrimin e një kontrate financiare. Mund të ketë ankth lidhur me shëndetin e të afërmit tuaj dhe zhvillimin e trajtimit të tij. Marrëdhënia juaj e dashurisë këto ditë do të ketë zhvillimin e vet, pasi disa marrëdhënie duhen vendosur me çdo kusht mbi një bazë të re. Rrethanat e reja që janë krijuar në jetën tuaj muajt e fundit kërkojnë zhvillim të ndryshëm të marrëdhënies suaj, pavarësisht nga dëshirat apo pritshmëritë tuaja personale. Për gratë këtë javë, marrëdhëniet e komplikuara që do të kenë me një mashkull mund të çojnë në ndarje dhe kjo mund të jetë zgjidhja më e mirë për problemet që keni me të. Kjo javë sjell lajme ose ngjarje të mira që lidhen me punën tuaj ose punën e partnerit tuaj, duke arritur stabilitet në planin material dhe financiar në jetën tuaj.

 

Ujori

 

Gjatë javës tregoni gatishmëri për kompromis, dëshirë për t’u harmonizuar me familjen tuaj ose me marrëdhënien e dashurisë. Sigurisht, duhet të jeni të vetëdijshëm nëse kjo do të mjaftojë për të stabilizuar marrëdhënien apo martesën tuaj. Do të jetë e rëndësishme t’i shihni vërtet këto marrëdhënie në perspektivë. Mos u udhëhiqni vetëm nga emocionet tuaja në të tashmen. Këtë javë duhet të takoni ose të flisni me dikë që do të ketë një qëndrim të ndryshëm nga ju për një çështje të rëndësishme që lidhet me shtëpinë, familjen ose punën tuaj. Sidoqoftë, një bisedë e tillë mund të kthehet dhe t’ju sjellë emocione të këndshme. Ky person madje mund t’ju ndihmojë të arrini një sukses të rëndësishëm. Gjatë javës do të përfshiheni në një problem në jetën e një gruaje që njihni. Ngjarja mund të lidhet me një vjedhje ose humbje. Mund të ketë një ndikim negativ në marrëdhëniet tuaja në shtëpi dhe familje nga ana e një personi që pëlqen të ndërhyjë në punët e jashtme në vend që të fokusohet në problemet e veta. Gjatë javës shmangni imponimin e mendimit tuaj apo kërkesën për ndryshim në planet e të tjerëve nëse nuk kanë një dëshirë të tillë. Djemtë dhe vajzat do të përjetojnë lajme të pakëndshme në lidhje me një person të afërt. Do të keni angazhime të ndryshme të rëndësishme ose marrëdhënie komplekse me njerëzit me të cilët do të komunikoni gjatë këtyre ditëve. Do të jeni me fat në përpjekjet që lidhen me arsimimin ose karrierën tuaj. Burrat do të kenë takime ose komunikim me miq të rinj ose të vjetër. Do të jeni të kënaqur të ndani kujtime, përvoja të reja ose të vjetra, ide dhe më shumë. Ata që kanë fëmijët ose nipërit e tyre do të përjetojnë ndryshime të vështira dhe emocionale në jetën ose planet e tyre për të ardhmen. Gratë do të duhet të kujdesen më seriozisht për shëndetin ose pamjen e tyre. Ju do të kaloni disa situata stresuese, por ato do të kalojnë shpejt dhe nuk ka gjasa të krijojnë kaos serioz në jetën tuaj. Gjatë javës, vëmendja dhe koha për reflektim do të jenë të dobishme për sa i përket një ftese apo propozimi.

 

Peshqit

 

Java do të mbahet mend për surpriza të ndryshme që ka të ngjarë të lidhen me paratë apo familjen tuaj. Gjatë javës do të keni mundësi të fitoni të ardhura shtesë. Java do jetë e favorshme për detyrat tuaja profesionale. Mund të ketë perspektiva të mira për ata që kërkojnë sukses në fushën e arsimit apo në biznesin privat. Gjatë këtyre ditëve do të jeni në gjendje të ndërtoni ose zhvilloni marrëdhënie të rëndësishme profesionale me njerëz nga distanca të ndryshme. Këtë javë do të keni angazhime financiare në lidhje me të afërmit. Shpenzimet urgjente ose të nevojshme janë të mundshme, por mund të merrni edhe para ose një dokument financiar lidhur me to. Në përgjithësi, kjo mund të jetë një javë shumë e favorshme në të cilën do të mund të bëni përparim në zhvillimin e çështjeve ose marrëdhënieve të rëndësishme. Djemtë dhe vajzat patjetër do të befasohen nga disa ngjarje në shtëpinë e tyre apo në shtëpitë e të afërmve të tyre. Mund t’ju duhet të bëni biseda të rëndësishme ose të filloni një aktivitet ose marrëdhënie të re. Burrat do të jenë të kënaqur nga zhvillimi i favorshëm i disa ngjarjeve ose marrëdhënieve me njerëz të rëndësishëm për jetën e tyre. Do të keni disa shanse, veçanërisht nëse i shfrytëzoni në mënyrë aktive dhe mos lejoni që askush t’ua rrëmbejë nga duart. Marrëdhënia juaj miqësore do të ketë një zhvillim interesant për shkak të dëshirës tuaj për të komunikuar më shumë se zakonisht, duke komentuar ngjarje të ndryshme të rëndësishme në politikën botërore apo lokale. Gratë do të kenë arsye për gëzim dhe kënaqësi për shkak të rezultateve të arritura javët e fundit. Fëmijët tuaj mund të jenë gjithashtu një burim emocionesh të këndshme në fillim të dhjetorit. Disa emocione negative mund të ndodhin rreth një sëmundjeje të një të afërmi ose mikut tuaj të ngushtë./Tirana Post