Horoskopi/ Ja si do të jetë Janari nën çarçafë

Horoskopi/ Ja si do të jetë Janari nën çarçafë

313
0

 

Ata që kanë dëshira të fshehura duhet t’ia shprehim partnerit të tyre përpara se ta bëjnë atë të bëjë disa gabime të vogla. Që një seks të bërtasë është e nevojshme që të krijoni një besim intim, të veçantë dhe yjor!

 

Dashi

 

Ai – Marsi këtë muaj do të jetë me të vërtetë bujar me ju dhe do t’ju japë mundësinë për të bërë seks për një kohë të gjatë me një partner që mund t’ju eksitojë vetëm me një vështrim. Ju ndjeheni të tërhequr fort nga të brendshmet seksi, mbajtjet ose një buzëkuq që nxjerr në pah buzët e parezistueshme. Dëshironi të merrni një votë për shfaqjet tuaja? 10.

 

Ajo – Këtë muaj Marsi do të ndezë dëshirat tuaja seksuale dhe do t’ju bëjë të kaloni momente të zjarrta me partnerë të cilët do t’ju garantojnë shfaqje të mahnitshme. Në shumë raste do të dëshironit të merrni iniciativën dhe pozicioni juaj i preferuar sigurisht nuk do të jetë ai i misionarit. Gjatë një udhëtimi mund të gjendeni në shtrat me udhëzuesin e turneut.

 

Demi

 

Ai – Ditët e para të muajit do jenë të vakta nga pikëpamja seksuale dhe mund t’ju mungojë partneri që ju pëlqen aq shumë. Situata është vendosur të përmirësohet në gjysmën e dytë të muajit, kur Venusi hyn në Shenjën e Peshqve dhe sugjeron që të provoni seks oral me një nga miqtë tuaj më të mirë. Rezultat i shkëlqyeshëm.

 

Ajo – Ju nuk duhet të prisni premtime për dashuri të përjetshme nga një partner i cili ju ka thënë qartë se ai vetëm dëshiron një histori seksi me ju. Fatkeqësisht, Venusi do të sjellë keqkuptime të këtij lloji dhe zhgënjime të pasuara në gjysmën e parë të muajit. Nëse do të ishit të kënaqur me një “mik të shtratit”, mund të arrini kulmin e kënaqësisë në shumë mënyra të ndryshme.

 

Binjakët

 

Ai – Marsi në Shigjetari për shumicën e muajit mezi do ju bëjë të interesuar për seksin dhe situata priret të përkeqësohet pas 14, kur Venus do të jetë gjithashtu në aspektin joarmonik. Mundësitë do të jenë të pakta dhe kënaqësia duket se nuk garantohet. Problemi është se, edhe në seks, partnerët tuaj kërkojnë ëmbëlsi dhe ndjeshmëri.

 

Ajo – Në janar libido duket se do të ketë një rënie dramatike për ju dhe Marsi në Shigjetar mund të ketë të bëni me partnerë jokonkluzivë, të cilët premtojnë të bëjnë gjëra të mëdha nën çarçafë, por në fund nuk do jenë të aftë të bëjnë asgjë. Mundohuni t’i jepni më shumë vlerë vetes dhe trupit tuaj. Kërkoni respekt!

 

Gaforrja

 

Ai – Këtë muaj do përpiqeni të kënaqni dëshirat tuaja më të çuditshme dhe dhoma juaj e gjumit mund të shndërrohet në një dhomë të vërtetë lojrash me dritë të kuqe. Venusi në peshk, për rreth gjysmë muaj, do të kombinojë kënaqësitë e seksit me ndjenjën e gjetjes së një partneri me të cilin të ndjeni një mirëkuptim të madh emocional.

 

Ajo – Ju jeni një femër shumë romantike dhe pothuajse gjithmonë bie në dashuri me të gjithë burrat me të cilët keni marrëdhënie seksuale. Ky është muaji juaj me fat sepse do kaloni momente kënaqësie të pastër me një partner, i cili, gjatë përqafimit, mund të pëshpëriste fjalë të ëmbla në veshin tuaj. Pa qarë!

 

Luani

 

Ai – Janari do të jetë një muaj në të cilin do të dëshironi të ndjeni objektin e dëshirës së gruas tuaj. Nuk do të ketë kënaqësi më të madhe sesa të shihni kënaqësinë e saj në trupin tuaj edhe në momentet kur jeni më të tensionuar, të lodhur apo nervozë. Marsi në Shigjetar do t’ju bëjë një dashnor me performancë të mirë, të aftë të kënaqë të gjitha shqisat e atyre që do të kenë fat sa të mund t’ju shijojnë.

 

Ajo – Me Venusin në Ujori në gjysmën e parë të muajit, mund të gjendeni në shtrat me një burrë që nuk e doni. Por gjëja më e keqe do të ishte të mendoni për një tjetër, ndërsa ju jen me dikë nën çarçafë. Marsi ju bën të rregulloni qëllimin tuaj dhe ju garanton të paktën shfaqje seksuale të jashtëzakonshme si në aspektin e kohëzgjatjes dhe cilësisë.

 

Virgjëresha

 

Ai -Marsi në Shigjetar këtë muaj de ju bëjë që vëmendja juaj të përqëndrohet  në disa çështje familjare që ju largojnë tërësisht nga të gjitha kënaqësitë e jetës, përfshirë seksin. Me Venusin tek Peshqit, në gjysmën e dytë të muajit, edhe partneri juaj nuk do jetë aspak gjallërues. Thjesht duhet të ngushëllosh veten me “bëje vetë”.

 

Ajo – Në në seks ju nuk e ndihmoni aspak veten, por theksoni mangësitë tuaja tek partneri juaj. Problemi është se, duke vepruar kështu, këtë muaj ju mund të mbanit shumë burra larg. A jeni vërtet e sigurt që doni të hiqni dorë nga kënaqësitë e ëmbla të seksit? Një person i zënë mund të bëjë që të ndryshoni mendim.

 

Peshorja

 

Ai – Venusi në Ujori në gjysmën e parë të muajit ju bën një dashnor të përsosur, të vëmendshëm ndaj nevojave të partnerit tuaj dhe të etur për ta bërë atë të arrijë nivelet e kënaqësisë që kurrë nuk dihen, madje as me imagjinatën. Marsi në Shigjetar ju ofron që të eksperimentoni gjithmonë me pozicione të ndryshme, në mënyrë që të kapërceni mërzinë dhe të zbuloni ndjesi të reja.

 

Ajo – Venusi në gjysmën e parë të muajit do të jetë aleati juaj më i mirë për gjithçka që ka të bëjë me seksin. Bëni gati të presësh një dashnor fenomenal në shtratin tuaj, duke ndizur pikat më të ndjeshme të trupit tuaj deri sa të arrini ekstazën. Një nga fantazitë tuaja është të merrni shumë foto seksi nga shumë dashnorët tuaj.

 

Akrepi

 

Ai – Muaji Janar nga pikëpamja seksuale mund të ndahet në dy pjesë. Në radhë të parë, nuk do t’ju paraqiten mundësi të mëdha ose mund të gjendeni në shtrat me një grua që nuk ju pëlqen veçanërisht. Pas 14, në vend të kësaj, Venusi ju bën të keni ndjesi fenomenale me një partner që di të të kënaqë në të gjitha mënyrat e mundshme.

 

Ajo – Deri në 14 të muajit, me Venusin në Ujori, ju mund të humbni kohë të ndiqni një burrë që absolutisht nuk dëshiron të ndërtojë asgjë me ju dhe është i kënaqur me një natë pasioni. Merr një arsye për të! Në gjysmën e dytë të muajit më në fund mund të takoni dikë që mund të plotësojë nevojat tuaja. Ju jeni një dashnor shumë kapriçioz dhe e dini shumë mirë këtë.

 

Shigjetari

 

Ai -Marsi në Shenjën tuaj këtë muaj ju bën një dashnor të shkëlqyeshëm, të aftë të kuptoni cilat janë pikat e ndjeshme të trupit të dashnorit tuaj. Sidoqoftë në gjysmën e dytë të muajit mund të përfshihesh në një histori nga e cila bëhet e vështirë të shpëtosh. Qëndroni sa më larg femrave misterioze.

 

Ajo – Marsi në Shigjetar këtë muaj ju bën të kërkoni një dashnor që di të ju kënaqë seksualisht dhe i cili nuk e neglizhon parathënien apo përkëdheljet pas marrëdhënies seksuale. Megjithatë, në gjysmën e dytë të muajit, ju mund të zhgënjeheni nga dikush që do t’ju rrëfejë se ai është tashmë i fejuar ose madje i martuar. Mundohuni të përdorni intuitën dhe sensin e gjashtë!

 

Bricjapi

 

Ai – Këmbët e të dashuruarve tuaja këtë muaj do të jenë objekti i çoroditjeve tuaja seksuale dhe do të argëtoheni duke parë disa foto kur jeni vetëm në shtratin tuaj. Nuk do të ketë kthesa të mëdha dhe do ju mbetet juve të vendosni se sa herë të bëni seks dhe me sa partnerë. A jeni i sigurt që vërtet argëtoheni në këtë mënyrë?

 

Ajo – Performancat më të përmbushura seksuale këtë muaj do të jenë së bashku me dashnorë misteriozë, të cilët kanë një grua ose një familje në shtëpi duke i pritur ata. Mos krijoni histori sipërfaqësore. Venusi sjell butësi në seks, por në të njëjtën kohë ju lutet të mos mashtroheni nga ata që nuk ju meritojnë.

 

Ujori

 

Ai – Janari do të jetë një muaj veçanërisht i dobishëm nga një këndvështrim erotik dhe Venusi do t’ju bëjë të bëni dashuri me një grua të bukur, e cila do të jetë në gjendje t’ju kapë si fizikisht, mendërisht dhe shpirtërisht. Mos nënvlerësoni asnjë propozim për të eksperimentuar në një marrëdhënie treshe: mund të jetë shoku juaj më i mirë ta propozojë pasi të keni pirë pak.

 

Ajo – Venusi në shenjën tuaj këtë muaj do t’ju bëjë të përfundoni në shtrat me një person që keni dëshiruar prej kohësh dhe i cili do t’ju bëjë të ndiheni plotësisht të kënaqur nga pikëpamja seksuale. Nëse jeni duke kërkuar për një histori serioze dhe jo vetëm për seksin, përpiquni të thelloni marrëdhëniet me dikë që kohët e fundit ka krijuar shumë besim tek ju. Ai edhe ju dëshiron.

 

Peshqit

 

Ai – Dëshira për të bërë seks këtë muaj do të jetë e madhe, por me Marsin në aspektin disonant mund ta gjeni veten shumë vetëm. Mos i hidhni sytë grave të zëna dhe përpiquni të zhvendosni vëmendjen tuaj te dikush që po përpiqet t’ju ngacmojë dhe t’ju provokojë në shumë mënyra keqdashëse: në shtrat mund të ishte një bombë e vërtetë!

 

Ajo – Janari mund të jetë një muaj veçanërisht i dobishëm nga pikëpamja seksuale, nëse do të keni marrë parasysh vetëm propozimet që bëhen nga burra, të cilët përveç që janë të bukur dhe interesantë, janë në gjendje të përballojnë shumë mirë edhe në shtrat. Shpresa juaj e vetme është që shefi ose kolegu juaj sipërmarrës do ta bëjë me ju.