Horoskopi i Paolo Fox për ditën e enjte, 9 dhjetor 2021

Horoskopi i Paolo Fox për ditën e enjte, 9 dhjetor 2021

331
0

DASHI:

 

Sipas horoskopit të Paolo Fox, do të ndjeni nevojën për më shumë qetësi në jetën tuaj, veçanërisht në dashuri. Edhe një shenjë e fortë si ju dëshiron që herë pas here të jetojë më e qetë. E diela do të jetë një ditë shumë intriguese nga pikëpamja e marrëdhënieve: bëhuni gati që tani!

 

DEMI:

 

Këtë të enjte do të kaloni një ditë më të relaksuar dhe ndoshta do të arrini edhe të sqaroni se çfarë nuk shkon me dashurinë. Në planin e punës po kaloni një periudhë ndryshimesh të mëdha. Shanset janë që do t’ju duhet të flisni qartë me dikë, në mos edhe ta largoni atë.

 

BINJAKËT:

 

Këtë të enjte, sidomos në mbrëmje, do të dëshironi të shmangni tensionet e mëtejshme në punë. Prej ditësh po përjetoni vështirësi në dialog me ndonjë koleg apo epror. E rëndësishme tani është që të mos i përkeqësoni gjërat duke e ekzagjeruar.

 

Gaforrja

 

Siç tregon horoskopi i Paolo Fox-it, të enjten në mbrëmje dhe deri të shtunën, do të jetë me rëndësi jetike të mos pushtoheni nga mendimet e errëta. Mundohuni të mos i dorëzoheni tundimit për t’u tërhequr në vetvete dhe të zhyteni në dyshime, mëdyshje: nuk do të ndihmonte aspak!

 

LUANI:

 

Do të vazhdoni të kryeni këtë transformim të madh të jetës suaj, me një guxim të lakmueshëm për të mos thënë më të paktën. Nëse shikoni prapa, kupton se po bëni gjëra që dikur as nuk do t’i kishit menduar. Në dashuri ju presin ditë emocionuese, sidomos të dielën e ardhshme. Nëse ju pëlqen një person, duhet ta ftoni të dilni!

 

VIRGJËRESHA:

 

Diçka nuk do të shkojë mirë. Do të duhet të përpiqeni të mos rrëshqitni në polemika të kota, edhe nëse rreth jush lindin tensione të reja. Ju keni filluar të shihni shumë ndryshime, jo vetëm brenda jush, por edhe jashtë. Përfitoni nga ky Venus i bukur për t’u përpjekur të kuptoni, të bisedoni me partnerin tuaj në një mënyrë të qetë.

 

PESHORJA

 

Sipas parashikimeve të Paolo Fox, nevoja për të bërë pak pastrim në marrëdhënie do të rritet. Tani e tutje, pranë jush do të dëshironi vetëm njerëz të sinqertë dhe besnikë ndaj jush. Të tjerët mund të largohen me siguri nga jeta juaj. E diela premton të jetë një ditë vendimtare për çiftet në krizë prej disa kohësh.

 

AKREPI:

 

Do të jeni ende shumë të lodhur dhe konfuzë, të paktën deri në mbrëmje. Do të jetë e nevojshme të keni një maturi të veçantë, të mos lodheni shumë dhe, mbi të gjitha, të mos iu drejtoheni të tjerëve me shumë furi. Edhe sikur të thoshit gjërat e duhura, nëse i shprehni gabimisht, rrezikoni të gaboni.

 

SHIGJETARI:

 

Edhe nëse keni një dëshirë të madhe për të bërë takime të reja, një ditë e çuditshme po afron. Pasdite, nëse ndodh një fatkeqësi e pakëndshme, mund të ndryshoni humor dhe të vendosni të ecni përpara vetë. Do të jetë një e enjte që do të duhet të merret me rezerva. Për fat të mirë, e diela e ardhshme do të jetë një ditë e veçantë, ku mund të rikuperoni shumë.

 

BRICJAPI:

 

Siç e parashikon horoskopi i Paolo Fox, këtë të enjte do të gjeni më shumë guxim dhe vetëdije. Dëshira për të marrë vendime të rëndësishme dhe të informuara do të rritet.  Përveç kësaj, dëshira për të dashur do të dyfishohet gjithashtu. Është koha për të mbjellë për vitin e ardhshëm, nga çdo këndvështrim. Projektet e çifteve janë të preferuara!

 

UJORI:

 

E enjtja do të jetë një ditë shumë interesante për dashuri, pasion dhe miqësi. E diela do të jetë edhe më e mirë! Megjithatë, për fat të keq, ju keni probleme me paratë. Duhet të përpiqeni të rregulloni disa aspekte të jetës praktike, duke filluar nga çështjet ekonomike.

 

PESHQIT:

 

Hëna do të hyjë në shenjën tuaj dhe do t’ju japë një energji të mirë, ndërsa të premten do t’ju duhet shumë kujdes! Ju duhet të përpiqeni të hiqni dorë nga mendimet dhe kujtimet e dhimbshme, përndryshe nuk do të jeni në gjendje të përparoni, të gjeni më shumë gëzim. Mundohuni të largoni problemet e së kaluarës.