HOROSKOPI i Paolo Fox për ditën e enjte, 3 shkurt 2022

HOROSKOPI i Paolo Fox për ditën e enjte, 3 shkurt 2022

339
0

DASHI

 

Ajo që do të vijë do jetë një fundjavë e rëndësishme për ju. Dhe do të jetë që të premten, kur Hëna të prekë shenjën. Megjithatë, duhet të jemi të kujdesshëm: me kaq shumë planetë në lëvizje, problemet nuk mund të përjashtohen. Nëse nuk shkoni mirë me një person ose nëse keni pasur probleme së fundmi, rrezikoni të shpërtheni të dielën. Do të thoni gjithçka që mendoni: nga njëra anë kjo është padyshim e mirë, por nga ana tjetër mund të përfaqësojë një problem. Projektet dhe programet e reja të punës, sipas horoskopit të Paolo Fox, rriten ngadalë: mos u dekurajoni!

 

DEMI

 

Një javë në rritje për të lindurit në shenjën e Demit: shumë, mes të hënës dhe të mërkurës, përjetuan ditë mjaft të ngatërruara. Por tani më në fund mund të arrini ku doni. Duhet të merreni me Diellin dhe Saturnin në një aspekt që është ende pak i trazuar dhe kjo mund të nënkuptojë, sipas horoskopit të Paolo Fox, shpenzime të papritura për shtëpinë ose një ndryshim në punë. Jini të përgatitur për të përballuar atë që do të vijë. Lajm i mirë nga yjet: jeni të fortë tani, pengesat nuk ju trembin.

 

BINJAKET

 

E enjtja do të jetë dita më e rëndë dhe më nervoze e javës për ju. Megjithatë, mos u shqetësoni: qysh të premten pasdite situata do të përmirësohet: këshilla e yjeve është ta kaloni fundjavën me një person të dashur. Ka ardhur koha, sipas horoskopit të Paolo Fox, të eliminoni nga jeta juaj gjithçka që ju bën të jetoni në ankth, gjithçka që ju prek thellë. Kushtojini vëmendje marrëdhënieve me të tjerët, mos mendoni vetëm për gjëra negative. Ju duhet pak qetësi.

 

GAFORRJA

 

Prej disa muajsh jeni përballur me një transformim që nuk është i lehtë për t’u menaxhuar: ky transformim, sipas Horoskopit të Paolo Fox, mund të përfshijë punën, por jo vetëm. Kohët e fundit ka pasur edhe disa ndryshime në jetën private dhe ky proces përpunimi po krijon disa kriza. Sidoqoftë, mos u shqetësoni: rezultatet do të jenë pozitive. Pak nga pak, në fakt, yjet do të përmirësohen dhe do të ndjeni një zgjim të madh edhe përsa i përket emocioneve. Marsi po përgatitet t’ju japë lajme: njohuri të mira prapa qoshes.

 

LUANI

 

Përfitoni nga ditët mes të premtes dhe të dielës për të planifikuar diçka të këndshme. Këto ditë do ta keni më të lehtë të takoni një person të largët. Këta yje, sipas horoskopit të Paolo Fox, nxisin marrëdhëniet ndërpersonale: takimet e veçanta, veçanërisht me njerëzit e largët, nuk duhet të përjashtohen. Ndryshime të rëndësishme janë në rrugë e sipër, veçanërisht në punë. Kontaktet e punës janë pozitive dhe nga kjo situatë do të përfitojnë veçanërisht ata që kanë biznesin e tyre. Planifikoni një fundjavë dashurie.

 

VIRGJERESHA

 

Ju keni qenë në mes të konfuzionit prej disa ditësh tani: shpërbërjet e mëtejshme nuk mund të përjashtohen. Në këtë kohë, jo gjithçka është e qartë dhe, sipas horoskopit të Paolo Fox, kjo gjendje acarimi të fortë do të vazhdojë deri në mëngjesin e së premtes. Venusi dhe Marsi janë në aspekt të mirë, por ju duhet të kuptoni se çfarë të bëni. Dhimbje koke ligjore janë gjithashtu të mundshme: ndoshta duhet të bëni një apel, ose ndoshta thjesht të gjeni një marrëveshje me dikë. Edhe dashuria ndikohet nga kjo situatë: është më mirë të shmangni konfliktet dhe debatet, lëreni këtë ditë të kalojë pa i ndërlikuar gjërat.

 

PESHORJA

 

Brenda pak javësh do të mund të gjeni më në fund qetësinë që keni kërkuar prej disa kohësh. Megjithatë, këto ditë po luftoni me disa konflikte pune: ky horoskop sinjalizon momente kritike dhe të bezdisshme. Lërini të rrjedhin, mos e prishni gjakun. Sigurisht, nuk është gjithmonë e lehtë. Midis të premtes dhe të dielës mund të zgjohen disa polemika në familje ose një dashuri: disa marrëdhënie thjesht duket se nuk funksionojnë. Për fat të mirë, çdo mosmarrëveshje do të zgjidhet së shpejti, por tani për tani është thelbësore të jeni të kujdesshëm.

 

AKREPI

 

Mund të mbështeteni në një Hënë të favorshme, por edhe në Venus në një pozicion interesant dhe Marsi i rëndësishëm: rruga drejt suksesit është e hapur. Sipas horoskopit të Paolo Fox, ju keni një aftësi të shkëlqyer për të imagjinuar të ardhmen tuaj: ju e dini se cilën rrugë të ndiqni. Në realitet, ju jeni të mirë për t’u dhënë këshilla të tjerëve, pak më pak për të këshilluar veten. Në këtë moment, megjithatë, gjithçka po ecën në drejtimin e duhur: vazhdoni kështu, po kaloni një fazë të rëndësishme të destinuar për të vazhduar edhe pak.

 

SHIGJETARI

 

Përpara se të thoni gjërat e gabuara është më mirë të numëroni deri në 10: E enjtja do të jetë plot gracka. Që të premten pasdite, sipas horoskopit të Paolo Fox, situata do të përmirësohet. Në fundjavë, mes të premtes dhe të dielës, mund të mbështeteni në një horoskop shumë të rëndësishëm: shfrytëzoni rastin për të kaluar disa momente me partnerin. Nëse, nga ana tjetër, keni dikë që ju intereson, bëni një hap përpara. Keni nevojë për lajme, emocione, doni të ndjeni të dridhurat mbi ju. Të premten do të ketë disa emocione, por zemërimi. Jeni pak të lodhur fizikisht.

 

BRICJAPI

 

Më në fund mund të flisni dhe të zbuloni ankthet tuaja gjatë ditës, por më pas shmangni ekspozimin mes të premtes dhe të dielës. Fundjava, sipas horoskopit të Paolo Fox, në fakt do të jetë pak më e rëndë nga pikëpamja e marrëdhënieve. Ju keni një qëndrim fitues: çfarëdo që të ndodhë ju arrini të thoni fjalën e fundit. Nëse ka mosmarrëveshje, nëse kohët e fundit dikush ka qenë kundër ideve tuaja, ndoshta nga e premtja në mbrëmje diçka mund të plasaritet më tej. Vazhdoni me kujdes, edhe nëse yjet ju buzëqeshin tani.

 

UJORIT

 

Ju keni një dëshirë të madhe për liri, por shpesh kur jeni në kërkim të lirisë duhet të bëni pa ndonjë siguri. Ata që nuk durojnë dot një lloj pune, ata që kanë pasur kënaqësi në punën e tyre, por tani janë të detyruar të mendojnë vetëm për këtë dhe të ndihen paksa të shtrënguar: nëse dëshiron të ndryshosh, duhet të rrezikosh. Në dashuri ose në punë mund të ketë disa bezdi, sidomos lidhur me përsëritjen e gjërave: përpiquni të mos zemëroheni, përpiquni të jetoni çdo emocion pa shumë mendime.

 

PESHQIT

 

Jeni gjithmonë largpamës dhe në këtë moment mund të mbështeteni në një horoskop shumë të ndryshëm nga ai i fundvitit të kaluar: ata që kanë kaluar një krizë, ata që kanë përjetuar probleme tani mund të imagjinojnë një të ardhme tjetër, ndoshta krahas një personi të këndshëm. Shumë prej jush kanë mbetur tej mase të ankoruar në të kaluarën, por tani është koha për të kthyer faqen dhe për të ndërmarrë veprime: këta yje do t’ju çojnë larg. Fat i mirë edhe për ata që duan të njihen për punën e tyre ose të fillojnë diçka të re. Tani më në fund jeni më të qetë, më të mençur si në dashuri ashtu edhe në punë.