Horoskopi i Paolo Fox për ditën e enjte, 23 dhjetor 2021

Horoskopi i Paolo Fox për ditën e enjte, 23 dhjetor 2021

322
0

Ky është horoskopi i Paolo Fox për nesër të enjten, 23 dhjetor 2021. Hëna do të jetë ende në qiellin e Luanit për të ndriçuar ditën e shenjave të zjarrit. Dielli do të kalojë në shenjën e Bricjapit, krahas Venusit dhe Mërkurit.

 

DASHI

 

Sipas horoskopit të Paolo Fox, duhet të filloni të bëni projekte të reja në funksion të vitit 2022. Viti i ardhshëm do t’ju ofrojë menjëherë mundësi interesante, edhe nëse koha më e mirë do të vijë rreth majit. Muaji i pranverës mund të sjellë edhe dashurinë në plan të parë. Në çdo rast, tani e tutje do të angazhoheni për zgjidhjen e problemeve më të fundit që lidhen me të kaluarën, për të rinovuar ekzistencën tuaj.

 

DEMI

 

Do të jetë e nevojshme të ruani qetësinë dhe durimin. Në ditët në vijim do ta keni të lehtë të përballeni me disa vështirësi të pazgjidhura, ndoshta në familje ose për paratë. Që në janar 2022, ka të ngjarë që të duhet të përballeni me një person, në punë ose në shtëpi, dhe t’i flisni qartë, veçanërisht nëse një projekt i rëndësishëm është i kripur, nëse një program ka ndaluar. Fatkeqësisht, diçka do të duhet të ndryshohet, të rishikohet, do të keni ndjesinë e hapave prapa, por nuk do të jetë kështu. Së shpejti do të keni një lajm sensacional.

 

BINJAKËT

 

E mërkura do të jetë një ditë shumë premtuese në dashuri dhe në familje, ndërsa nga e premtja diçka do të ndryshojë. Për fat të keq, Krishtlindjet tuaja do të jenë paksa të veçanta. Edhe ata që ndihen shumë të pamotivuar do të duhet të bëjnë përpjekje për të vazhduar gjithsesi. Gjatë pushimeve do t’ju shqetësojnë dyshimet dhe pasiguritë, që do t’i mbani sërish me vete vitin e ardhshëm. Në janar, në fakt, do të jetë e dobishme të ndaleni dhe të mendoni se çfarë është e rëndësishme për të vazhduar në punë, çfarë do të duhet të ndryshoni, të vendosni. Ndërkohë, shijoni 24 orët e ardhshme, përdorini ato për të rikuperuar një ndjenjë.

 

GAFORRJA

 

Siç tregon horoskopi i Paolo Fox, do të vazhdoni të keni dyshime për punën, paratë, shtëpinë, ndoshta edhe marrëdhënien tuaj. Dhe të dielën, për fat të keq, hutimet do të shtohen! Do t’ju duhet të jeni shumë të qetë dhe të ftohtë për t’u përballur këto ditë. Ju jeni duke përjetuar një transformim të thellë personal. Afërdita në një aspekt disonant nuk e bën jetën tuaj të lehtë, aspak, ajo përforcon pasigurinë tuaj. Dijeni, megjithatë, se nëse jeni në kërkim të projekteve të reja për të realizuar, në punë apo në dashuri, 2022 do t’ju përkasë juve.

 

LUANI

 

Do të fillojnë ditët me fuqi të madhe që do t’ju çojnë në një fundjavë shumë premtuese Krishtlindjesh. Në këtë moment jeni energjikë dhe fitues dhe po përgatiteni të përjetoni një 2022, ku do të keni ndryshime të rëndësishme. Ata që prej kohësh duan lajme të bujshme, përmbysje do të jenë të kënaqur! Gjithashtu, vitin e ardhshëm do të arrini të kapërceni ato probleme që ju kanë munduar prej kohësh.

 

VIRGJËRESHA

 

Do të nisë një periudhë Krishtlindjesh që do t’ju shohë të mbrojtur nga një qiell shumë i rëndësishëm. Për më tepër, Hëna do të hyjë në shenjën tuaj dhe kush e di se do të sjellë disa lajme të mira! 2022 mund të mbajë lajme të mira për ju. Sidoqoftë, duhet të përpiqeni të lehtësoni një peshë shtesë dhe të përpiqeni të argëtoheni më shumë. Tani është gjithashtu e rëndësishme të sillni momente të reja të kohës së lirë në jetën tuaj dhe të shfrytëzoni sa më shumë këtë Venus të favorshëm.

 

PESHORJA

 

Sipas parashikimeve të Paolo Fox, do të keni shumë forcë që duhet të përdorni në rastin më të mirë. Tani është thelbësore të gjeni guximin për t’u përballur me një situatë ose një person që ju krijon probleme në punë ose në jetën private prej kohësh. Diçka nuk po funksionon në jetën tuaj dhe ky fakt ju bën të keni komplikime në marrëdhëniet me të tjerët. Ju do të duhet të punoni shumë për të dëgjuar veten, për të gjetur harmoninë, për të kapërcyer shumë vështirësi në mënyrë që të merrni atë që dëshironi. E premtja premton të jetë një ditë më e qetë.

 

AKREPI

 

Ju pret një ditë mjaft nervoze dhe e lodhshme. Prandaj do të jetë më mirë për ju të jeni shumë të kujdesshëm dhe të shmangni debatet, grindjet. Mund të jetë për shkak se jeni vonuar me dhuratat e Krishtlindjeve ose për shkak të një vonese, duke u penguar në një udhëtim të vogël që përfundimisht do t’ju duhet ta shtyni në fund të vitit, fakti është se mund të ndiheni pak nën presion. Për fat të mirë, Hëna do të jetë e favorshme nga e premtja.

 

SHIGJETARI

 

Është e lehtë për ju të ndiheni pak të pamotivuar, madje edhe të mërzitur. Mundohuni të mos e teproni dhe mos shkoni në shtrat shumë vonë! Duhet të përpiqeni t’i kaloni Krishtlindjet me njerëzit që doni dhe të mos tërhiqeni nga dëshira për të bërë diçka të veçantë me çdo kusht. Gëzohuni, edhe nëse një projekt ka ngecur ose është vonë për t’u realizuar. Mos u pushtoni nga zemërimi, nga acarimi, por shkoni përpara me besim.

 

BRICJAPI

 

Do të fillojë një moment i madh fuqie që do të zgjasë gjatë gjithë Krishtlindjes. Me një qiell kaq dashamirës, ​​duhet të filloni të bëni projekte të reja, afatgjata e të rëndësishme. Idealja do të ishte të kishit pranë jush personin e duhur. Nëse jo, angazhohuni, përfshihuni, sepse me një Hënë kaq bujare, gjatë pushimeve mund të takoni një person shumë intrigues.

 

UJORI

 

Duhet të filloni të çliroheni nga detyrat tuaja, nga një peshë dhe të përpiqeni të relaksoheni pak më shumë. Në orët e ardhshme do të jeni ende mjaft të trullosur, të lodhur dhe ndoshta të etur për ta gjetur veten diku tjetër. Ata që janë duke punuar do të jenë të zënë me afatet e fundit, me shumë detyra për të përfunduar. Prej ditësh keni komplikacione, nuk ndiheni në formë. Përfitoni nga festat e Krishtlindjeve për t’u rikuperuar nga çdo këndvështrim.

 

PESHQIT

 

Do t’ju duhet të vendosni veten në rendin e ideve për të kaluar një Krishtlindje pozitive dhe shpresëdhënëse dhe për të mos e lënë veten të rrëmbehet nga nostalgjia, nga kujtimet e lidhura me të shkuarën. Që tani e tutje gjërat mund të shkojnë shumë mirë për ju, por do të duhet të përpiqeni të jeni më optimistë dhe të shikoni përpara. Ndalni melankolinë!