Horoskopi i Paolo Fox për ditën e enjte, 10 shkurt 2022

Horoskopi i Paolo Fox për ditën e enjte, 10 shkurt 2022

282
0

DASHI

 

Hëna është gjithashtu në një aspekt pozitiv në këto 24 orë dhe do t’ju japë mundësinë për të bërë gjëra interesante. Në dashuri të enjten dhe të premten do të keni favoret e yjeve. Ka disa emocione të mira që vijnë. Nga ana tjetër në punë duhet t’i kushtoni vëmendje shpenzimeve të tepërta. Do të duhet të përpiqeni të arrini pranverën gati për të nisur projekte që do t’ju japin kënaqësi. Do të keni shumë energji dhe do të jeni në gjendje të bëni më shumë se një gjë, edhe pse përpiquni të mos e teproni shumë. Duhet të kujdeseni më mirë për veten. Mundohuni të bëni shëtitje herë pas here.

 

DEMI

 

Mundohuni të shikoni përreth sepse sot në dashuri do të keni mundësi të krijoni njohje të reja edhe interesante. Nga ana tjetër, në punë, Mërkuri është në tranzit që në datën 14, ndaj do të ishte më mirë të tregoheni më të kujdesshëm me shpenzimet, duke shmangur teprimet. Në përgjithësi do të jeni të mirë në marrëdhënie me njerëz të rinj. Mos rrini në shtëpi sot, por dilni dhe shpërqendrohuni më shumë, në fund do të ndiheni shumë më mirë. Për një shëndet të mirë, flini pak më shumë dhe do të arrini të eliminoni lodhjen dhe të pushoni më mirë. E gjithë kjo do t’ju ndihmojë të mbani mendjen tuaj të qartë në marrjen e vendimeve.

 

BINJAKET

 

Të lindurit në shenjën e Binjakëve e kuptojnë se në dashuri nëse ka diçka që nuk shkon, do të ishte e përshtatshme të mos ushqenin polemika të panevojshme. Edhe në punë duhet kujdes. Përfitoni nga koha juaj e lirë për të organizuar më mirë aktivitetet tuaja. Duhet të përpiqeni të jeni më pozitiv në përgjithësi, kjo do t’ju sjellë dobi edhe në marrëdhëniet me të tjerët. Afërdita do të kthehet pozitive nga marsi dhe për këtë arsye edhe marrëdhëniet do të përmirësohen. Ju gjithashtu mund të mbani një dietë për t’u rikthyer në formë.

 

GAFORRJA

 

Nëse ka diçka që nuk shkon në fushën sentimentale, përpiquni të blini kohë dhe të mos krijoni diskutime kundërproduktive. Kujdes në punë sepse jo të gjithë janë në anën tuaj. Organizoni mirë momentet tuaja të kohës së lirë, ato do të jenë të dobishme për të karikuar bateritë tuaja. Miqtë tuaj do ju mbështesin dhe për këtë arsye do t’u jeni mirënjohës. Çdo shqetësim që keni pasur do të zhduket dhe gjithçka do të jetë mirë, kështu që do të ndiheni më mirë. Jeni mirë fizikisht, por duhet të ngadalësoni për të mos krijuar shumë stres.

 

LUANI

 

Sipas horoskopit të Paolo Fox, duhet kujdes në këto 24 orë në dashuri. Mundohuni ta mbani gjuhën në fre, pasi ndonjëherë fjalët tuaja mund të jenë shumë të mprehta dhe rrezikoni të komprometoni situatën. Përgjigjet që prisni do të vijnë së shpejti në punë. Duhet të përpiqeni të gjeni pak kohë për t’i kushtuar vetes. Nëse jeni prej disa kohësh në çift, do të keni mundësi të kuptoni më mirë se cilat janë keqkuptimet me partnerin. Do keni disa shpenzime ekstra për shtëpinë ose për një ndryshim. Mos e teproni dhe mos bëni shumë gjëra në të njëjtën kohë, pushoni herë pas here.

 

VIRGJERESHA

 

Të lindurit në shenjën e Virgjëreshës kanë një Hënë të favorshme sot dhe nesër. Ata që janë vetëm tani do të kenë më shumë shanse në këto 48 orë. Në punë nuk ju pëlqen shumë të mërziteni dhe së fundmi keni pasur diçka për të thënë ndoshta edhe me shefin. Deri të premten do të duhet të përpiqeni të bëni pak durim dhe të mos zemëroheni shumë. Ndoshta dikush do të duhet të rishikojë disa llogari. Kohët e fundit keni akumuluar edhe pak stres, çështjet profesionale ju kanë marrë shumë. Mundohuni të rikuperoni pak aftësi fizike, do t’ju vijë në ndihmë në të ardhmen e afërt.

 

AKREPI

 

Kjo është dita më e mirë për të projektuar diçka të bukur nëse kujdeseni për dikë. Në punë kjo pjesë e muajit është interesante dhe favorizohen edhe projekte të reja. Nëse jeni duke u takuar me dikë me shenjën astrologjike të Peshqve ose Bricjapit, gjërat do të shkojnë për mirë. Mërkuri është në shenjë dhe kjo favorizon edhe dialogun me të tjerët. Nëse e kuptoni se keni pësuar ndonjë gabim, atëherë aftësia juaj për të reaguar do të jetë e menjëhershme. Mbështetuni në miqësi.

 

SHIGJETARI

 

Dita është e mirë në dashuri, ndaj mundohuni të shfrytëzoni sa më shumë situatën. Ka disa lajme të mira rrugës, për të punuar për të ardhmen. Ushtrimi do t’ju bëjë të ndiheni më mirë. Më në fund mund të kthjelloni kokën, të relaksoheni dhe të bëni diçka që ju pëlqen vërtet. Në këtë periudhë nuk do ju mungojnë emocionet në fushën sentimentale dhe më pas në mars edhe Afërdita do jetë e favorshme. Në 48 orët e ardhshme në përgjithësi duhet të përpiqeni të shmangni debatet. Kushtojini vëmendje aspektit ekonomik, veçanërisht nëse ju është dashur të përballeni me disa shpenzime të tepërta.

 

BRICJAPI

 

Mos shtyni asgjë për fundjavë, edhe sepse këto janë 24 orë të dobishme për ndjenjat. Pasuria juaj më e mirë në dashuri do të jetë sinqeriteti juaj. Në këtë fazë duhet të keni pranë një person të rëndësishëm. Këtë javë Venusi është në shenjë dhe kjo sjell avantazhe. Në punë, nëse keni biznesin tuaj, mund të arrini një kënaqësi më të madhe. Forca fizike nuk ju mungon, por këshilla e astrologut italian është të mos bëni shumë përpjekje në fundjavë. Mos e ndërlikoni jetën tuaj, në përgjithësi është më mirë të rrethoheni me njerëz pozitivë dhe frymëzues.

 

UJORI

 

Hëna nuk është më kundër dhe për këtë arsye do të jeni pak më optimistë. Muaji shkurt do të jetë përgatitor për të përjetuar diçka të bukur në dashuri, edhe sepse në mars Afërdita do të jetë në shenjën tuaj të zodiakut. Çiftet që janë bashkë prej një kohe të gjatë mund të gjejnë pak qetësi dhe kjo është e rëndësishme. Telefonatat e rëndësishme vijnë së shpejti në punë, ndaj jini gati. Nëse jeni duke kërkuar për një punë, mund të gjeni diçka që do t’ju ndihmojë të filloni nga e para.

 

PESHQIT

 

Këtë të enjte, bëni kujdes që të mos nxirrni problemet e së shkuarës. Por Afërdita është gjithmonë në një fazë pozitive dhe duke filluar nga data 18 mund të bëni përshtypje edhe dikë që ju pëlqen. Në punë është një periudhë plot tension, ka shumë gjëra për të organizuar në pranverë. Në fund të prillit do të merrni disa përgjigje të rëndësishme, veçanërisht nëse keni kohë që prisni diçka. Në mëngjes do zgjoheni me shumë energji dhe do ndiheni shumë mirë. Situata familjare përmirësohet.