HOROSKOPI e shtune 26 Tetor 2019

HOROSKOPI e shtune 26 Tetor 2019

768
0

Dashi

Dashuria: Në këtë ditë të ndërlikuar gjithçka që nuk sjell kënaqësi duhet të anashkalohet ose mbyllet. Dikush mund të hynte në skenë papritmas, duke ju dhënë një emocion shtesë. Beqarët do duhet të bëjnë një zgjedhje gati të urdhëruar nga yjet.

Puna: Falë tranzitit të Mërkurit sot mund të merrni edhe lajme të mira në vendin e punës.

Demi

Dashuria: Këshilla e sotme është t’i kushtoni pak kohë dashurisë, pasi Hëna do të jetë e favorshme. Ju jeni një nga shenjat e forta të zodiakut edhe nëse dita vazhdon ngadalë. Beqarët sot do të pyesin se çfarë duan të bëjnë në të ardhmen, mbase do të duan të jenë pak të lirë për të reflektuar.

Puna: Ditë ideale për të bërë projekte afatgjata, edhe nëse ka nevojë për vëmendje dhe kujdes në investime.

Binjakët

Dashuria: Më mirë do të shpëtoni nga njerëzit që ju bëjnë të ndiheni jo mirë. Nga sot, megjithatë, Mërkuri nuk do të jetë më në opozitë dhe do të ketë një përmirësim të marrëdhënieve. Beqarët mund të qëndrojnë në këmbë për arsyet e tyre dhe të rikthehen në lojë.

Puna: Në punë është më mirë të mos përballeni gjithnjë me probleme, të shmangni shfaqjen e konflikteve dhe komplikimeve.

Gaforrja

Dashuria: Në këtë periudhë dikush do të jetë në gjendje të distancohet nga njerëzit që janë larguar shumë larg nga referencat e tyre. Në dashuri mund të ketë përmirësime me partnerin. Yjet ofrojnë liri edhe për beqarët që nuk duan të krijojnë lidhje.

Puna: Disa tensione në punë mund të shkaktojnë keqkuptime, por pasdite gjithçka do të zgjidhet.

Luani

Dashuria: Ata që nuk kanë dashur të shohin realitetin e fakteve, tani do të kenë mundësinë ta bëjnë atë. Kjo është dita kur mund të ketë një zgjedhje shumë të rëndësishme në dashuri. Lajm i mirë për zemrat e vetmuara, nëse doni të mbyllni diçka, kjo është koha e duhur.

Puna: Sot, diçka e bukur mund të vijë, një konfirmim ose një risi në lidhje me punën.

Virgjëresha

 

Dashuria: Situata që po përjetoni është e veçantë, veçanërisht në dashuri. Për ca kohë disa prej jush nuk janë më në fushën sentimentale, ose po përjetojnë tensione të forta në dashuri. Beqarët do të nxiten nga ndjenja për ta deklaruar veten ndaj një personi.

Puna: Edhe pse ka pasur bashkëpunime që kanë vazhduar për ca kohë, ekzistojnë një mori shqetësimesh. Këshilla është të shmangni konfliktet.

Peshorja

Dashuria: Një rënie e lehtë fizike e shoqëruar nga energji e ulët do t’ju ​​tërheqë për pjesën më të madhe të ditës. Mundohuni të mbani gjithçka nën kontroll, madje edhe ndjenjat. Ditë e mirë për beqarët, do të ketë takime të reja për të bërë, disa prej tyre shumë intriguese.

Puna: Një ditë interesante në punë, dikush mund të marrë një përgjigje të mirë dhe gjithashtu të ketë një ide të shkëlqyer.

Akrepi

Dashuria: Merreni këtë ditë me shumë qetësi, ju mund të konfliktoheni për marrëzi, prandaj më mirë shmangini ato. Mos mendoni shumë për ngjarjet e kaluara, përkundrazi mendoni për ndryshimin e sjellë nga dashuria e re. Beqarët mund të largojnë dikë që nuk është më në mendimet e tyre.

Puna: Shfrytëzoni çdo mundësi biznesi, për t’ju hequr nga situata juaj. Mos i humbisni mundësitë.

Shigjetari

Dashuria: Në këtë periudhë nuk përjashtohet që të gjithë ata që kanë një lidhje të kenë argumente ose mosmarrëveshje. Disa prej jush janë të zënë me zemrën tuaj, por dashuria është e pakonkurueshme. Beqarët do jenë të zënë me shopping dhe nuk do e kenë mendjen te dashuria.

Puna: Ata që punojnë si punonjës mund të marrin më pak rezultate, por sot do të ketë një aspekt të favorshëm për biznes dhe negociata të vogla.

Bricjapi

Dashuria: Shumë do të jenë në gjendje të ngjiten dhe mund të shohin yje shumë interesante. Gjendja e tensionit, megjithatë, është aq e lartë sa dikush do të pyesë veten nëse po bën gjënë e duhur. Edhe beqarët do duhet të qëndrojnë të qetë nëse duan të zgjidhin një situatë të errët.

Puna: Kushtojini vëmendje konkursit, veçanërisht në lidhje me atë profesional, nuk është aspak produktiv.

Ujori

 

Dashuria: Edhe nëse projektet tuaja nuk po shkojnë mirë, ju mbroheni nga një energji pozitive që ju lejon të rivlerësoni situatat. Beqarët do i përkushtohen njohjeve të reja.

Puna: Sot do të ndjeni një peshë të caktuar, e cila rri pezull mbi ju për ca kohë dhe do të keni ndjenjën të mos bëni atë.

Peshqit

Dashuria: Të lindurit e kësaj shenje pas një shkëputjeje ose një problemi sentimental vështirë se do të rifillojnë gjithçka lehtësisht nga e para, nuk do të ndjehen të qetë. Për beqarët është një periudhë e vështirë, por mos u shqetësoni.

Puna: Do të ketë vlerësime të favorshme për sa i përket punës, por ka gjasa të mos merrni asgjë.

Shperndaje