HOROSKOPI e merkurre 30 tetor 2019

HOROSKOPI e merkurre 30 tetor 2019

643
0

Dashi

Mundohuni që të shikoni përpara, të përvishni mëngët edhe pse mund t’iu duket e vështirë për shkak të shumë gjërave me të cilat duhet të përballeni. Ka ardhur momenti që të ndryshoni kapitull dhe të lini pas krahëve çdo gjë që ju shqetëson. Keni nevojë për forcë dhe kurajo.

Demi

Kjo e mërkurë do të jetë shumë më e mirë në raport me ditët e kaluara, ku humori do të jetë më i përmirësuar. Mundohuni që nervozizmin e akumuluar në punë apo në raportin në çift të mos e shfryni kudo. Përpiquni që të relaksoheni, pasi keni nevojë, pas tensionit me të cilin jeni përballur gjatë ditëve të fundit.

Binjakët

Mundohuni që të mos shpërtheni në nervozizëm dhe acarim. Ndoshta ka disa përgjigje të cilat po vonojnë të vijnë, ndaj mundohuni që të bëni kujdes. Bëni mirë që të shmangni stresin dhe të gjeni momente për veten tuaj për tu relaksuar.

Gaforrja

Duhet të mundoheni që të jeni më pak hermetik sa i takon ndjenjave, pasi është e vërtetë që vetëm në dashuri mund të kuptohesh me një shikim, por është më mirë që ta lini veten në lirë. Keni nevojë për dikë që t’iu lexojë përtej fjalëve. Mundohuni që të hapeni më shumë në këto ditë, pasi dashuria do ju dhurojë qetësinë që iu mungon.

Luani

Kjo ditë do të jetë mjaft pozitive, pavarësisht se mund të hasni në të papritura, do të arrini që ti kapërceni më së miri. Kjo gjë vlen si në sferën profesionale, edhe në atë personale dhe dashuri. Ndoshta do të keni një lloj dëshire për të ndryshuar diçka në jetën tuaj, ndaj mundohuni që të kuptoni se çfarë ju bën të pakënaqur.

Virgjëresha

E mërkura do ju gjejë nën humorin e duhur dhe disi nervoz. Mundohuni që të mos e humbni toruan pasi mund të dështoni. Po ashtu bëni mirë që të qëndroni larg provokimeve dhe çështjet e rëndësishme shtyjini për në ditët në vijim.

Peshorja

Kjo ditë do të jetë perfekte për ti dhënë më shumë hapësirë dashurisë. Do të jetë pikërisht dashuria ajo që do ju “ngushëllojë”, nëse do të hasni probleme në sferën profesionale. Sa i takon punës, gjërat nuk do të ecin në mënyrë shumë pozitive, ndaj mundohuni që të kapni çdo mundësi në mënyrë që të mos bllokoheni.

 

Akrepi

E mërkura do të sjellë me vete të reja të bukura. Paralajmërohet një periudhë e mirë, e cila do të zhdukë çdo energji negative. Mundohuni që të mos mendoni shumë për të kaluarën por të shihni përpara, pasi ju pret diçka mjaft pozitive. Dashuria do të ecë mjaft mirë.

Shigjetari

Në sajë të ndikimit tranzit të Hënës në shenjën tuaj, kjo ditë do të jetë mjaft pozitive. Jeni mjaft të favorizuar sa i takon dashurisë, kështu që jepuni më shumë hapësirë ndjenjave dhe qëndroni sa më larg diskutimeve. Edhe në punë do të jeni të mbrojtur nga yjet, ndaj mund të çoni përpara një projekt i cili premton sukses.

Bricjapi

Kjo ditë do të jetë disi e komplikuar për shkak të ndikimit negativ të Marsit i cili do ju bëjë disi nervoz dhe rrezikoni që të tregoheni mjaft agresiv ndaj të tjerëve. Mund të keni probleme në punë, ndoshta për shkak të çështjeve ekonomike, por mundohuni që të mos nervozoheni shumë. Në dashuri ka ardhur momenti që të lëvizni.

Ujori

Mundohuni që të qëndroni me këmbë në tokë dhe të tregoheni më të kujdesshëm në çështjet materiale dhe të mbani nën kontroll shpenzimet. Sa i takon ndjenjave, mund të rikuperoni një histori në krizë.

Peshqit

Kjo ditë do të jetë nën ritmin e duhur, pasi mund të ketë keqkuptime, tensione dhe kundërshti. Duhet të mundoheni që të rrini të qetë dhe të mos përfshiheni në debate për shkak të qëndrimeve impulsive. Mendohuni mirë para se të flisni.

Shperndaje