HOROSKOPI e hënë, 26 gusht 2019

HOROSKOPI e hënë, 26 gusht 2019

696
0

 

 

 

DASHI

Keni një ndjesi shumë të çuditshme, nga njëra anë jeni të motivuar pas gjërave tuaja, nga ana tjetër jeni të frikësuar për atë që mund të ndodhë. Ditët në vijim do të vënë në diskutim shumë gjëra, ndaj duhet të reflektoni mirë.

Në dashuri, bëni kujdes të mos thoni shumë.

DEMI

Për shumë nga të lindurit e kësaj shenje periudha e fundit ka qenë e mbushur me tension, ndaj tashmë dëshironi më shumë qetësi. Dielli do ju karikojë me energji dhe Venusi do të nxjerrë në pah sharmin tuaj. Ndaj këshillohet që ta lini veten më shumë të lirë.

Në punë do të keni mundësi që të merrni kënaqësi të mëdha. Kjo periudhë do të jetë mjaft e favorshme sa i takon fitimeve.

BINJAKËT

Dita do të jetë e qetë dhe do të keni mundësi që të jetoni momente shumë intensive me njeriun tuaj të zemrës. Nëse keni diçka për të sqaruar ky është momenti i duhur. Për ata që janë vetëm dita nuk do të jetë aspak entuziaste.

Në punë do të jeni në humorin e duhur për të çuar përpara projekte të reja.

GAFORRJA

Disa keqkuptime me njeriun e zemrës do ju përkeqësojnë humorin, por mos u dëshpëroni, pasi bëhet fjalë për një moment kalimtar. Në mbrëmje intensiteti do jetë më i mirë se më parë. Për ata që janë vetëm, nuk do të mungojnë surprizat në të gjitha drejtimet.

Në punë parashikohen zhgënjime, ku gjërat nuk do të ecin siç e kishit menduar.

LUANI

Nëse nuk e keni kaluar ende një zhgënjim, tashmë ka ardhur momenti për të ndërruar kapitull. Këshillohet që të shikoni përpara dhe të lini pas shpine të kaluarën. Edhe ata që janë vetëm, duhet të lënë mënjanë trishtimin, nëse duan që të rigjejnë qetësinë.

Në punë do të keni shumë ide, dhe mund të fitoni vlerësimin e eprorit tuaj.

VIRGJERESHA

Kjo e hënë do të jetë e mbushur plot me surpriza, ku në dashuri do të ketë emocione të reja dhe intensive. Ata që janë vetëm, nuk duhet të nxitohen për të takuar dashurinë, pasi kur të ndodhë do e kuptojnë direkt.

Në punë, situata do të jetë më se e favorshme, ku nuk do të stepeni as nga detyrat më të vështira.

PESHORJA

Keni nevojë për tu shoqëruar me njerëz të sinqertë dhe të bëni paqe me veten. Ata që janë vetëm duhet të pranojnë ftesat dhe të dalin, pasi parashikohen njohje interesante.

Në punë do të ndjeni nevojën për të çuar deri në fund disa projekte të cilat nuk mund ti përballoni vetëm.

AKREPI

Shumë nga të lindurit e kësaj shenje që janë në një lidhje, do të arrijnë që të kapërcejnë disa keqkuptime dhe do e jetojnë ditën qetësisht. Ata që janë vetëm do të kenë njohje të reja.

Në punë, do ia kushtoni kohën më të madhe tuajën, një projekti i cili kërkon shumë mprehtësi

SHIGJETARI

Në dashuri mund të përballeni me disa momente nervozizmi. Mos u bëni xheloz, por kini besim tek njeriu juaj i zemrës. Ata që janë vetëm, duhet të bëjnë qartësi me veten e tyre sa më parë.

Në punë mund të ketë disa ndryshime të pashmangshme.

BRICJAPI

Do t’iu duhet të bëni qartësi me ndjenjat tuaja dhe t’i jepni rëndësinë e duhur lidhjes që keni. Nëse keni nevojë për më shumë vëmendje nga ana e njeriut tuaj të zemrës, mos hezitoni që ta kërkoni. Ata që janë vetëm mund të kenë njohje premtuese gjatë ditës.

Në punë, ritmet do të jenë disi të ngadalta, por pavarësisht kësaj do të gjeni zgjidhjet ndaj pengesave me të cilat jeni përballur.

UJORI

Në dashuri do të ketë tensione dhe zënka të cilat do ju prishin humorin. Mos u përplasni me njeriun tuaj të zemrës, pasi rrezikoni që të nxirrni anën tuaj më të keqe. Ata që janë vetëm, do të duhet që t’iu përkushtohen takimeve të reja, me shpresë se do të gjejnë dashurinë e vërtetë.

Në punë parashikohen tensione me kolegët, ndaj bëni mirë që të sheshoni kritikat sa më parë.

PESHQIT

Do të jeni të karikuar me energji dhe do të tërhiqeni nga një person që e pëlqeni. Megjithatë bëni mirë që të qëndroni me këmbë në tokë. Nëse jeni vetëm, do të keni dëshirë për të pasur eksperienca të reja.

Sa i takon punës, gjatë kësaj të hëne do të përballeni me propozime interesante, të cilat do i shpërblejnë sakrificat tuaja.

Shperndaje