Horoskopi e hene 2 dhjetor 2019

Horoskopi e hene 2 dhjetor 2019

474
0

Dashi

Pavarësisht në çfarë bisede do të përfshini sot, ju duhet të siguroheni që të dilni përfundime të sakta.Reputacioni juaj është shqetësimi kryesor tani për tani, prandaj është thelbësore që ju të kujdeseni për të. Vëmendja ndaj detajeve është më e rëndësishme se kurrë, dërgoni një mesazh të rëndësishëm me shkrim dhe vishuni mirë për një ngjarje të rëndësishme. Sigurohuni të jeni i qetë sot. Disa njerëz shumë të rëndësishëm do ju vëzhgojnë.

Demi

Përgjoni shumë? Një bisedë e dëgjuar do të bëjë që gjaku juaj të ziejë. Një lloj predikimi i një personi mendon se i di të gjitha përgjigjet, por ti i di më mirë. Nëse komentet e tyre shkaktojnë zemërim tek ju, kjo është shumë e keqe sepse nuk ka kuptim të filloni një zënkë me dikë që eka mendjen e mbyllur. Ajo çfarë meriton ky person është keqardhja jotë. Ju do i bëni një favor duke i folur për të vërtetën, por a ia vlen kjo përpjekje?

Binjakët

Mbajeni axhendën tuaj të fshehur sot, sepse ka nja dy njerëz rreth jush që do të përpiqen të ndryshojnë mendimin tuaj në atë që mendoni se është e drejtë. Sigurisht, ata thjesht po përpiqen t’ju ndihmojnë dhe t’ju këshillojnë drejt, por ata nuk janë shefi juaj. Edhe nëse gaboni të paktën do jetë gabimi juaj dhe i askujt tjetër, pavarësisht se yjet thonë që ju do jeni në rrugë të drejtë. Prandaj qëndroni të motivuar dhe vazhdoni atë që keni nisur të bëni pa u ndikuar nga të tjerët.

Gaforrja

Ju do të keni ekuilibrin e këndshëm të një gjimnasti olimpik sot, në gjendje të trajtojë gjithçka që vjen në rrugën tuaj. Kjo është një kohë e mrekullueshme në jetën tuaj – ju jeni plot me energji pozitive. Në karrierën tuaj, ju duhet të merrni përsipër një hap të madh duke bërë vullnetarizëm për një detyrë me të cilën duket se askush tjetër nuk dëshiron të merret. Nëse e merrni këtë detyre, do të dukeni si një hero në sytë e të gjithëve.

Luani

Nëse doni të ruani qetësinë në jetën tuaj përpiquni të shmangni njerëzit që janë të mbushur me arogancë. Kaloni kohën tuaj me fëmijët e trembur nëpër qoshe. Jo për t’i tërhequr ato nga guaska e tyre, por thjesht për të mësuar se si është të vëzhgosh botën nga një këndvështrim tjetër.

Virgjëresha

 

Për të pasur sa më shumë argëtim të mundshëm sot, përpiquni të dilni dhe të takoni dikë të ri. Nuk është e thënë të jetë ndonjë kandidat për të krijuar një romancë, mund të jetë vetëm një mik i ri. Thjesht të keni një bisedë me dikë që nuk keni biseduar më parë do të jetë mjaft e mirë dhe argëtuese për ju. Nëse ky person ka shumë për të thënë rreth çështjeve shumë të diskutueshme, të dy do të kaloni një kohë të mrekullueshme për të debatuar, pa marrë asgjë personalisht. Angazhimi me të huajt mund të bëhet gjëja juaj më e preferuar.

Peshorja

Gabimet ndodhin dhe supozimet bëhen herë pas here prandaj nuk përbën ndonjë problem. Ju bëtë një supozim dhe nuk ishit të saktë. Por mos lejoni që gabimet tuaja të pavetëdijshme t’ju mbyllin në vëtvete! Futja e vetes në depresion për një situatë të tillë, vetëm do t’ju paralizojë dhe ju ndalojë të ndërmerrni çdo lloj veprimi pozitiv. Hapeni mendjen tuaj sot dhe jepini gjërave një shans për tu përmirësuar. Do bëni një gabim të madh nëse e bindni veten se gjërat në jetën tuaj do përkeqësohen.

Akrepi

Ju patjetër do të duhet të merrni situatën në dorë nëse dëshironi që dita të shkojë pa probleme. Personat që mund të përpiqen t’ju hapin probleme mund të mos dinë aq shumë sa dini ju, prandaj jepini një ndihmë të vogël. Mund të jetë e habitshme por ata do e vlerësonin këtë gjest nga ju. Nuk është mirë që ju t’i lini të lirë të veprojnë ashtu siç logjikojnë, duke e ditur se sa gabim e kanë.

Shigjetari

Ju keni një mendje mjaft origjinale, e cila mund të barazohet me bekimin dhe mallkimin. Është mirë që ju të merrni një veprim kaq unik, por mund të jetë e vështirë të ruani objektivitetin tuaj kur të gjithë rreth jush nuk pajtohen me ju. Koha është thelbësore tani, kështu që nëse ka një vendim që duhet të merret, mos e harxhoni atë duke menduar gjëra në thellësi. Nëse do merrni mendimet e të gjithëve dijeni se është shumë harxhim kohë. Merrni vendimin tuaj që ju duket e logjikshmë dhë prisni se çfarë do ndodhë.

Bricjapi

Sot, planet tuaja për të ardhmen e afërt duhet të rishikohen pak. Do pikëlloheni nga dikush që ka shumë fuqi dhe rëndësi për ju. Duhet të përgatisni disa mashtrime krijuese dhe t’i bashkëngjitni një plan rezervë. Këto mund t’ju ndihmojnë të bëni disa ndryshime për mirë në jetën tuaj.

Ujori

Tani ekziston mungesa e disiplinës në jetën tuaj, gjë që mund ta bëjë të vështirë për ju të dini se çfarë të bëni! Pa strukturën që jeni mësuar të ndiqni, zgjedhjet e tua mund të jenë të gabuara.Merrni këshilla nga dikush që ka kaluar të gjitha këto më parë. Ata mund t’ju japin disa këshilla se si të lundroni në këto ujëra potencialisht konfuze. Nëse ndiqni udhëzimet që do merrni do jeni në rrugë të drejtë.

 

Peshqit

Duke qenë aktive projektet dhe marrëdhëniet tuaja me njerëzit po shkojnë shumë mirë. Menaxhimi është specialiteti juaj, prandaj e keni shumë të lehtë kur të vijnë situata apo çështje të reja në jtën tënde. Edhe nëse të vijnë disa projekte të reja, nuk do përbëjnë ndonjë problem të madh për ju sepse çdo gjë ju duket e lehtë. Por mos u bëni egoista dhe ta shfaqni para të tjerëve me mburrje këtë aftësi.

Shperndaje